Útočník, který brutálně skopl ženu v metru, si odsedí necelé tři roky

BRUTÁLNÍ ÚTOK

Útočník, který brutálně skopl ženu v metru, si odsedí necelé tři rokyUVNITŘ VIDEO
Incident z metra zachytily kamery. Foto:

Reprofoto: YouTube/hubber.me

1
Svět

bp Echo24

Osmadvacetiletého Bulhara, který v berlínském metru surově skopl ze schodů mladou ženu, poslal soud na téměř tři roky za mříže. Video zachycující incident, které začalo kolovat po sociálních sítích, pobouřilo v loňském roce německou i světovou veřejnost. Po pachatelích na základě videa pátrala tehdy policie. O rozsudku informovala nedávno německá verze listu The Local.  

Za brutální napadení mladé ženy, která skončila se zlomenou rukou, vyměřil Bulharovi Svetoslavovi S. berlínský soud trest 2 roky a 11 měsíců ve vězení. Trest je tak nižší, než žádal žalobce, který navrhoval 3 roky a 9 měsíců. Soud přihlédl mimo jiné i k tomu, že muž svého činu litoval.   

„Cítil jsem se kvůli tomu hrozně, když jsem to viděl,“ prohlásil během soudního jednání Bulhar, čímž reagoval na video ze sociálních sítích. Muž zároveň přiznal, že do ženy kopl, ale na celý incident si podle svých slov nevzpomíná. To zdůvodnil množstvím alkoholu, které vypil, a také marihuanou a kokainem.

Video ze sociálních sítích zachycovalo incident z berlínského metra, ke kterému došlo v loňském říjnu. Mladá žena na něm schází po schodech, zatímco ji následuje muž s lahví v ruce. Když ji po pár krocích dožene, kopne ji do zad. Žena potom padá až na konec schodů. 

Útočník poté s klidem odchází z dosahu kamer. K ženě se po jejím pádu začnou sbíhat lidé, kteří jí pomáhají vstát a posbírat rozsypané věci. K incidentu došlo v berlínském obvodu Neukölln ve stanici metra v ulici Hermannstrasse. 

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Policie dopadla útočníka, který brutálně skopnul ženu v metru