1 VYMYŠLENÉ PŘEPADENÍ

Hvězdný plavec Lochte čelí obvinění. Hrozí mu až 18 měsíců za mřížemi

, NOVÉ

Témata: ,

Americký plavec Ryan Lochte byl brazilskou policií obviněn z křivého svědectví. Lochte a další tři američtí plavci se po skončení plaveckých soutěží na olympiádě v Riu dopustili výtržností a vandalismu na benzinové stanici, ale snažili se to zamaskovat historkou, že byli oloupeni falešnými policisty. Lochtemu hrozí v případě usvědčení až 18 měsíců za mřížemi, informuje BBC.

Ryan Lochte jako mluvčí plavecké čtveřice zprvu tvrdil, že zločinci převlečení za policisty zastavili taxík s americkými plavci a sebrali jim peníze. Policie při vyšetřování ale zjistila, že je historka výmysl. Nenašla totiž řidiče údajně přepadeného taxíku nebo nějaké svědky, navíc na záběrech z bezpečnostních kamer viděli plavce, jak se vrací do olympijské vesnice s hodinkami na rukou, které by jim lupiči jinak pravděpodobně sebrali.

Plavci se ve skutečnosti na benzínce v opilosti dopustili vandalismu, kde vykopli dveře toalety a rozbili dávkovač mýdla a zrcadlo. Když vyšla pravda najevo, vyjádřil Lochte na Twitteru lítost. „Chtěl bych se omluvit za své chování z minulého víkendu. Za to, že jsem nebyl pečlivější a otevřenější v tom, jak jsem popisoval události toho časného rána,“ uvedl.

Lochte může do Ria k soudu vyslat právníka, sám být přítomen nemusí. 

Další dva plavci Gunnar Bentz a Jack Conger byli na cestě z Ria zadrženi na letišti a odvezeni k výslechu na policii. „Oba v případu figurují jako svědci. Nedopustili se křivého svědectví, ve svých výpovědích nelhali,“ řekl jejich obhájce Sergio Riera. Oba sportovci se po výpovědích, které se shodují s kamerovým systémem, mohli vrátit do země. Lochte se dostal do USA ještě před propuknutím skandálu a než brazilská policie zakázala plavcům odcestovat.

Poslední z plavců James Feigen stále zůstává v Riu. Změnil svou původní výpověď a doufá, že dostane zpět pas. Plavec souhlasil se zaplacením 10 800 dolarů (téměř 258 000 korun) brazilské charitě, čímž by se měl vyhnout stíhání úřadů, a tak bude moci zemi opustit.

Čtěte také: Lochte šel pro medaili s novým účesem. V bazénu mu zezelenaly vlasy

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.