1 Petice má více podpisů než město obyvatel

Benešov dosáhl svého. Ubytovna pro běžence v kasárnách nebude

NOVÉ

Témata: , ,

Občané středočeského Benešova vyhráli spor o umístění azylového zařízení v bývalých Pražských kasárnách. Zařízení pro ubytování běženců se v jejich městě zřizovat nebude. Ministerstvo vnitra se tak rozhodlo po pondělní schůzce prvního náměstka ministra vnitra Jiřího Nováčka se starostou Benešova Petrem Hostkem.

Ministerstvo vnitra z důvodu plánovaného projektu se sociálním zaměřením rozhodnutí města akceptovalo a pobytové středisko v objektu bývalých Pražských kasáren nezřídí.

Rozhodnutí vlády nechat zřídit v bývalých Pražských kasárnách v Benešově azylové zařízení pro běžence vzbudilo u občanů Benešova velkou nevoli. Rychle vzniklou petici „Proti umístění jakéhokoliv typu azylového zařízení v objektu bývalých Pražských kasáren“ podepsalo celkově zhruba 18,800 lidí. Sám Benešov má okolo 16,5 tisíce obyvatel.

Součástí petice mimo jiné byla i žádost o převedení budov bývalého vojenského prostoru z vlastnictví Ministerstva obrany ČR do majetku města. Město zde má v plánu vybudovat startovací byty pro mladé, zázemí pro maminky s dětmi, zařízení pro důchodce, různé spolky a podobné aktivity ve prospěch benešovských občanů. O převodu majetku bude starosta v nejbližší době jednat s Ministrem obrany.

Konečné rozhodnutí Ministerstva vnitra tak koresponduje s tvrzením poslance Richarda Dolejše (ČSSD), který 12. 2. v prohlášení zaslaném České tiskové kanceláři řekl, že Ministerstvo azylové zařízení v Benešově zřizovat nebude. Rozhodl tak údajně ministr vnitra Milan Chovanec už koncem ledna. Sám ministr ani Ministerstvo tuto informaci tehdy nepotvrdil.

Čtěte také: Stát ustoupil. V Králíkách azylové zařízení nebude

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.