2 Ochrana před útoky autem

U Hradu zostřili opatření proti terorismu. Turisty chrání betonové zátarasy

, NOVÉ

Témata: , ,

Fronty lidí čekajících na vstup do areálu Pražského hradu jsou nově chráněny betonovými zátarasy, které nechala instalovat policie. Bariéry souvisejí s obavou z terorismu a mají zabránit případnému najetí auta do fronty návštěvníků Hradu.

Po zavedení bezpečnostních kontrol v létě 2016 se u vstupů do areálu Pražského hradu začaly tvořit fronty, z nichž ty největší bývají u vstupu na I. nádvoří a od Prašného mostu. Právě fronta v ulici U Prašného mostu pak často dosahuje až k frekventované křižovatce ulic Jelení, U Prašného mostu a Mariánské hradby. 

Policie se proto v reakci na útoky v Evropě, kdy teroristé s oblibou najíždějí do davů lidí, rozhodla turisty preventivně před případným automobilovým útokem ochránit. Na místech, kde fronty návštěvníků Hradu dosahují až k silnicím, nechala nainstalovat betonové bezpečnostní zátarasy. 

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček pro Echo24 potvrdil, že jde o součást zvýšených bezpečnostních opatření, která provádí Policie ČR a pražský magistrát. „Technické prostředky byly v okolí Pražského hradu instalovány na žádost Policie ČR, po konzultaci s Kanceláří prezidenta republiky. Slouží k ochraně obyvatel a návštěvníků hlavního města a budou zde, dokud to bude nutné.“ dodal.  

 

Čtěte také: Nedobytný Hrad. Opět fronty na 40 minut

Za vyvěšení trenýrek nad Hradem dostali umělci podmínky

 

 

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.