1 kouření

Většina Čechů si myslí, že protikuřácký zákon není prospěšný

, NOVÉ

Témata: ,

Již více než tři měsíce platí v České republice takzvaný protikuřácký zákon. 58% Čechů si ale stále nemyslí, že zákon pomáhá chránit veřejnost před škodlivými účinky kouření. Vyplývá to z průzkumu, který si nechal vypracovat Český rozhlas – Radiožurnál.

O pozitivním vlivu zákona je naopak přesvědčena pouhá třetina respondentů. Podle Filipa Rozsívala z agentury Focus, která průzkum zpracovávala, jde většinou o vysokoškolsky vzdělané lidi s vyššími příjmy.

Zákonu nejvíce věří voliči KDU-ČSL a Pirátů, naopak největšími kritiky jsou voliči SPD a KSČM. Pozitivněji se k zákonu staví ženy.

Kvůli protikuřáckému zákonu si oficiálně nejvíce stěžují lidé bydlící v sousedství hospod. Ti se musí vypořádat s rostoucím hlukem, s všudypřítomnými nedopalky a s kouřem, který jim jde do oken. Pražští strážníci řešili dva a půlkrát více případů rušení nočního klidu než ve stejném období vloni.

Některé hospody se zákon rozhodly obejít a založily soukromé kluby. Například klatovská pivnice U Košile vstoupila do „Klubu labužnických pohodářů“. Každý návštěvník podniku se musí zapsat do knihy a zaplatit roční poplatek 50 korun. Poté dostane průkazku. Bez průkazky obsluha nikoho neobslouží.

Čtěte také: Ministr Chvojka chce zmírnit protikuřácký zákon

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.