Zpráva z Pentagonu: Putin trpí Aspergerovým syndromem

Ruský prezident autista?

Zpráva z Pentagonu: Putin trpí Aspergerovým syndromemNOVÉ 1
Svět
Echo24
Sdílet:

Ruský prezident Vladimir Putin prý trpí formou autismu, konkrétně Aspergerovým syndromem. Ve čtvrtek to uvedla světová média, která se odkazují na přísně tajnou zprávu amerického Pentagonu.

Zpráva z roku 2008 vychází ze studie, kterou američtí experti provedli na základě videozáznamů ruského prezidenta. Podle studie měla Putinova matka při těhotenství mrtvici, což trvale ovlivnilo i jejího syna, píše The Telegraph.

„Jeho neurologický vývoj byl významně narušen během těhotenství,“ stojí v tajné zprávě. Putinův autoritářský styl a posedlost „extrémní kontrolou“, je podle ní způsob, jakým si tuto poruchu kompenzuje. Studie dále uvádí, že ruský prezident trpí „neurologickou abnormalitou“.

Aspergerův syndrom je ve zprávě definován jako autistická porucha, která ovlivňuje veškeré Putinovo rozhodování.

Na výzkumu pro americký armádní think tank The Office of Net Assessment se podílela například expertka na analýzu pohybů Brenda Connors nebo Dr. Stephen Porges, profesor psychiatrie na University of North Carolina.

„Putin vykazuje formu autismu,“ uvedl profesor s tím, že kvůli této poruše může být s prezidentem složitá domluva na veřejnosti. Doplnil, že pokud chtějí politici u Putina něčeho dosáhnout, měli by s ním jednat pouze z očí do očí.

Čtěte také: Putin si telefonoval s Tsiprasem o posílení spolupráce

Zpráva o Putinově údajné zdravotní poruše se objevila den před pátečním plánovaným setkáním ruského prezidenta s německou kancléřkou Angelou Merkelovou a francouzským prezidentem Francoisem Hollandem. Ti se snaží přimět Rusko a Ukrajinu k návratu ke společnému vyjednávání. Ve čtvrtek se za tímto účelem setkávají v Kyjevě s ukrajinským prezidentem Petro Porošenkem.

Aspergerův syndrom se vyskytl u více známých osob, předpokládá se, že touto poruchou trpěli například Albert Einstein, Marilyn Monroe nebo Abraham Lincoln.  

Aspergerův syndrom patří mezi poruchy autistického spektra. Vyznačuje se především potížemi v komunikaci a sociálním chování, které jsou v rozporu s celkově dobrým intelektem (u některých jedinců může být i velmi nadprůměrný) a řečovými schopnostmi.
Lidé s Aspergerovým syndromem mají problémy s navazováním přiměřených vztahů s druhými lidmi. Mají problémy v porozumění základním pravidlům v sociální interakci. Jinými slovy, mají potíže v tom, jak mohou druhým lidem dát vhodným způsobem najevo, že je konverzace s nimi zajímá či naopak, kdy mohou vstoupit do konverzace druhých lidí, jak naslouchat druhým lidem a jak vhodně reagovat v různých situacích s využitím řeči těla. 
Sdílet:

Hlavní zprávy

Týdeník Echo

Koupit