2 Investiční skupina

NATLAND Group a DRFG spojují síly k větším projektům a rychlejšímu růstu

NOVÉ

Témata:

NATLAND a DRFG založily ke společnému investování skupinu společností Czech Private Capital. Chtějí spojit síly především v oblastech nemovitostí, financí a telekomunikací a postupně uvádět na trh i nové projekty. Za obě společnosti to oznámil Jan Sedláček.

„Je zcela nepochybné, že spojení našich zkušeností, know-how a finančního zázemí nám umožní dynamičtější rozvoj,“ shodují se zakladatelé a většinoví vlastníci David Rusňák z DRFG a Tomáš Raška z NATLAND Group.

Hodnota nemovitostního portfolia DRFG výrazně přesahuje 2 miliardy Kč. I pro NATLAND je realitní byznys jedním z pilířů podnikání. Jeho projekt Čakovický park (výstavba celkem 700 bytů) je trojnásobným vítězem ankety Realitní projekt roku. Společnost A-Plus z portfolia DRFG drží několik ocenění Stavba roku.

Díky tomu bude moct Czech Private Capital (CPC) využít na trhu příležitostí, na které by obě skupiny jako samostatné subjekty dosáhly obtížněji.

Růstové plány má CPC i ve finanční oblasti. NATLAND vybudoval například investiční společnost Avant, největšího tuzemského správce fondů kvalifikovaných investorů. Prosadil se také na poli spotřebitelského financování. DRFG spravuje vedle nemovitostního také dluhopisový fond. „Tyto fondy dokázaly za posledních 12 měsíců přinést klientům výnos více než 5 %. DRFG má v portfoliu mimo jiné společnost s licencí obchodníka s cennými papíry a také investičního zprostředkovatele,“ uvedl Sedláček.

Profitovat ze spojení budou obě skupiny také v oblasti telekomunikací, kde už je DRFG etablovaným hráčem na trhu. „NATLAND je naopak silný v technologiích zabývajících se zpracováním, analýzou zabezpečení a interpretací dat, která mají potenciál využití pro společné projekty obou skupin,“ dodává Raška.

Jak NATLAND Group, tak DRFG si vedle společného byznysu v rámci Czech Private Capital ponechávají plnou autonomii.

 


Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.