Češi v Bruselu v čele odporu? Kvóty neprošly, jednání odročeno

UPRCHLICKÁ KRIZE ON-LINE

Češi v Bruselu v čele odporu? Kvóty neprošly, jednání odročenoON-LINE 3
Svět
Echo24
Sdílet:

Evropě došla s uprchlíky trpělivost. Hraniční kontroly po Německu zavedlo Slovensko a nyní taky Rakousko. Česká republika, Slovensko i Rakousko posilují hlídky na hranicích. Rakousko dokonce povolalo armádu, muži ve zbrani byli zahlédnuti i na jihu Maďarska. Mezitím se v Bruselu v pondělí uskutečnila schůzka ministrů vnitra EU, která ale pozdě večer skončila bez dohody. Několik států včetně České republiky totiž neustoupilo z odmítavého postoje vůči kvótám, podle nichž by se uprchlíci měli rozdělovat do členských států.

„Závěry (ministerské) rady v tomto smyslu nebyly přijaté,“ řekl po pondělní schůzce v Bruselu slovenský ministr vnitra Robert Kaliňák. Odmítl tak několik hodin stará slova svých kolegů z Německa a Francie Thomase de Maizièrea a Bernarda Cazeneuva, že byla nalezena rámcová či předběžná dohoda. „Ke konsensu nedošlo, bylo víc zemí, které nesouhlasily. Nebyli jsme to jen my nebo Česká republika, ale i další země,“ řekl novinářům Kaliňák.

Kromě visegrádské skupiny (Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko) měly podle něj námitky také Rumunsko, Lotyšsko, Británie a další státy byly nespokojené s některými částmi textu. „Výhrad bylo mnoho a nejen ke kvótám,“ podotkl slovenský ministr.

Podle komentátora britského týdeníku The Economist Toma Nuttalla pocházel zvlášť silný odpor z české strany, když Praha odmítala jakékoliv prohlášení, kde by nebylo u přijímání uprchlíků slovo „dobrovolně“.

Jednání budou pokračovat s tím, že rozhodnout by se mělo na další ministerské schůzce 8. října. Slovenský ministr je stejně jako jeho český kolega Milan Chovanec přesvědčen, že o otázce kvót by jako o politickém tématu měl rozhodovat summit EU.

Rozhodnutí Německa zavést na hranicích s Rakouskem spustilo v pondělí řadu reakci od sousedních států, kterých se opatření bezprostředně dotýká. Rakousko zavedlo kontroly na hranicích s Maďarskem. Slovenské opatření se týká rakousko-slovenských a rakousko-maďarských hranic.

Rakousko povolalo na pomoc armádu a ozbrojená vozidla se objevila už i na maďarských hranicích se Srbskem, konkrétně v okolí uprchlického tábora Röszke, který policie nechala vyklidit. Maďarská armáda ale stále nemá potřebné povolení od tamního parlamentu, který o nasazení armády na pomoc policistům a při střežení hranic bude hlasovat až v pondělí 21. září.

SLEDUJTE DĚNÍ ON-LINE

22:11 Shoda na kvótách se nenašla, bude se znovu jednat
Ministři vnitra zemí Evropské unie se dnes neshodli v otázce rozdělování žadatelů o azyl mezi jednotlivými unijními státy podle kvót. Novinářům to po několikahodinové diskusi řekl slovenský ministr vnitra Robert Kaliňák. Jean Asselborn, ministr zahraničí a pro migraci předsednického Lucemburska, na závěrečné tiskové konferenci jen uvedl, že plán přerozdělení 120 000 osob dnes podpořila velká většina členských zemí a jednání budou pokračovat s tím, že rozhodnout by se mělo na další ministerské schůzce 8. října.

21:25 Ministři vnitra EU se dohodli jen rámcově, odpor ke kvótám trvá
Ministři vnitra Evropské unie se dnes podle německého zástupce Thomase de Maizièrea rámcově shodli na přerozdělení 160 000 uprchlíků napříč členskými státy. Konečné rozhodnutí by ale mělo padnout na další ministerské schůzce 8. října. Dnešní debata ministrů nicméně v Bruselu i po čtyřech hodinách pokračuje a podle diplomatických zdrojů trvají námitky Česka, Slovenska a Maďarska proti myšlence rozdělovaní imigrantů mezi unijními zeměmi na základě závazných kvót.

20:01 Uprchlíků zadržených v Česku dnes nepřibylo
Přes zesílení kontrol zadržela cizinecká policie u hranic s Rakouskem „pouhých“ třináct nelegálních migrantů ze Sýrie a Afghánistánu. K zesílení migračních proudů přes Českou republiku tak pro dnešek nedošlo.

19:45 U česko-rakouských hranici přibylo policistů
Česká cizinecká policie po obnovení kontrol na německo-rakouské hranici zvýšila počet policistů u hranic s Rakouskem o 200. Policie očekává, že by se mohlo do Německa pokusit dostat více uprchlíků přes Česko.

19:36 Maďaři uzavírají vzdušný prostor nad hranicemi
Maďarsko uzavřelo podél hranic se Srbskem vzdušný prostor, uvedla Česká televize. Omezení platí v pásmu širokém 20 kilometrů a jen do výšky 1350 metrů nad mořem, a tak se nedotkne mezinárodní letecké dopravy, která využívá větších výšek. Opatření zdůvodňuje Budapešť tím, že je potřeba zajistit vzdušný prostor pro policii, záchranné složky a armádu.

18:41 Předseda Evropské komise Juncker souhlasí, že je nutné hledat společné řešení
Úřad vlády informoval o rozhovoru českého premiéra Bohuslava Sobotky s předsedou Evropské komise Jean Claude-Junckerem. Oba se shodli na tom, že je nutné hledat „společné evropské řešení bez toho, aby došlo k přehlasování některých členských zemí EU,“ píše se na webu české vlády. Sobotka s Junckerem hovořili po telefonu dnes odpoledne.

18:21 Fotografie z maďarských hranic dokazují přítomnost ozbrojených jednotek
Na pomoc maďarským policejním jednotkám při střežení hranic se Srbskem byly vyslány i armádní jednotky. Fotografie z míst dokazují (viz foto), že jsou ozbrojené samopaly a hlídají místa, kde ještě není dokončen nový plot. Maďarský parlament má hlasovat o nasazení armády u hranic až v pondělí 21. září.

17:56 Chovanec chce mimořádný summit Evropské rady
Český ministr vnitra Milan Chovanec požaduje v Bruselu svolání mimořádného summitu lídrů zemí EU, který musí, na rozdíl od ministrů, rozhodovat jednomyslně. Je přesvědčen, že o kvótách na přerozdělení uprchlíků by měly země zaujmout společné stanovisko. Podle webu Českého rozhlasu se tak chce vyhnout tomu, aby odpůrce kvót ostatní země přehlasovaly. O tom, jestli se kvůli uprchlíkům lídři unie mimořádně sejdou, rozhodne předseda Evropské rady, bývalý polský premiér Donald Tusk.

17:20 Ministři se dohodli na dobrovolném přerozdělení 40 000 uprchlíků
Lucemburské předsednictví oznámilo, že ministři vnitra zemí EU potvrdili dobrovolné přerozdělení 40 000 uprchlíků z Itálie a Řecka, které bylo domluveno už na jaře.

17:14 Maďarská hranice se Srbskem kompletně uzavírá
V Maďarsku jsou u konce práce na uzavření jižní hranice. Pevný plot, vysoký cca 4 metry, je minimálně v okolí příhraničního města Röszke, kde uprchlíci přecházejí hranici, z velké části hotov a tam, kde ještě není, blokují přístup do země policisté. Ti směřují příchozí migranty do oficiálních registračních center, uvedla britská BBC.

17:09 Slovenský ministr vnitra: „Pokud budou naši partneři trvat na kvótách, jednání budou krátká“
Šéf slovenského ministerstva vnitra Robert Kaliňák nehodlá na schůzi ministrů vnitra zemí EU nic měnit na odmítavém postoji ke kvótám. „Musíme respektovat to, co migranti chtějí. Nemůžeme je násilně přesunout do zemí, které vytipují úředníci v Bruselu.“ Pokud zastánci kvót neustoupí, podle Kaliňáka se minitři nedohodnou a jednání budou krátká. Už jen fakt, že ze 14 000 migrantů, kteří minulý víkend přešli hranice Rakouska, požádalo o azyl v této zemi pouhých 700 z nich, dokazuje podle slovenského ministra nesmyslnost takového opatření.

16:22 „Přijměte odpovědnost,“ vyzývá šéfka diplomacie EU členské země
Nejvyšší představitelka EU pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Federica Mogheriniová po příchodu na schůzi ministrů zdůraznila potřebu jednoty členských zemí Unie: „Říkala jsem to mnohokrát: naše vnitřní rozhodování posiluje či oslabuje naše vnější akce. Očekávám, že členské země dnes přijmou odpovědnost, či s tím přinejmenším začnou.“ Předmětem jednání budou i kvóty, které Mogheriniová podporuje.

16:10 Nizozemsko zintenzivní namátkové kontroly u hranic
Nizozemská azylová centra se rychle zaplňují a podle agentury Reuters v nich už koncem září nemusí být volné kapacity. Tamní ministerstvo spravedlnosti reaguje zintenzivněním namátkových kontrol vozidel v hraničních oblastech.

15:56 Záchytný tábor pro uprchlíky v bývalé strážní budově koncentračního tábora
Uprchlíci jsou v německém městě Schwerte ubytováváni v opuštěném objektu, který sloužil jako strážní budova v přidruženém táboře někdejšího koncentračního tábora Buchenwald. Na případ upozornil izraelský portál Ynet. Město na západě Německa si záchytný tábor v kontroverzním areálu prosadilo navzdory ostré kritice. Do vnějších táborů byli umísťování lidé určení na nucené práce. Do samotného koncentračního tábora v Buchenwaldu bylo během 2. světové války deportováno přibližně 250.000 Židů z celé Evropy. Nejméně 56.000 lidí tamní pobyt nepřežilo.

15:15 Začala schůze ministrů vnitra EU, sešli se i ministři zahraničních věcí
Ministři zemí Střední Evropy zatím neopouštějí své zamítavé pozice ke kvótám na přerozdělování uprchlíků. Povinného přerozdělování se nebude účastnit ani Dánsko, Velká Británie a Irsko, které mají vyjednanou výjimku. Dánský ministr zahraničí Kristian Jensen v Bruselu ale připomněl, že Dánsko uprchlíky stále přijímá a zatím neplánuje jejich přístup omezit.​

14:59 U maďarských jižních hranic operují obrněné vozy
Podle několika maďarských médií se do operací policie přidala i armáda. Ta však k zásahu na hranicích nemá mandát od maďarského parlamentu, který o jejím nasazení bude hlasovat až v pondělí 21. září.

14:55 Vagón obehnaný ostnatým drátem bude blokovat trať ze Srbska do Maďarska
Na železnici Maďarsko zablokuje i doposud nekrytou část hranic – železnici ze Srbska. Pro tento účel připravili vagón obehnaný ostnatým drátem.

14:40 Maďarsko vyklidilo tábor a uprchlíky poslalo do Rakouska
Podle agentury Reuters Maďarsko vyklidilo už i samotný uprchlický tábor Röszke u hranic se Srbskem. Tamní policie prý naložila tisíce běženců do vlaků ve směru do Rakouska. Maďarské úřady zatím vyklizení tábora nekomentovaly.​

13:41 Maďaři vozí uprchlíky vlaky k rakouským hranicím
Maďarsko přestalo registrovat běžence přijíždějící ze Srbska a rovnou je ve vlacích převáží k rakouským hranicím. „Podle našich informací odvážejí speciální vlaky uprchlíky z hraničního místa Röszke přímo a bez zastávek k rakouské hranici,“ cituje mluvčího úřadu Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) agentura AFP.

13:37 Papež: Evropa by měla otevřít náruč uprchlíkům
Evropa by měla přijmout všechny uprchlíky, kteří v ní hledají útočiště a vyhoví daným bezpečnostním opatřením. Jednotlivé země k tomu vyzval papež František, který poskytl rozhovor portugalské rozhlasové stanici Renascença. Podle něj je současná migrační krize jen „vrcholem ledovce“ a jádrem problému je panující „nespravedlivý socioekonomický systém“.

12:56 Předseda ODS Petr Fiala vyzývá k uzavření hranic
„Vyzývám vládu České republiky, aby bez dalších prodlev přijala stejná opatření, jako již učinila SRN, Rakousko, Slovensko a Maďarsko, tedy aby uzavřela jižní hranici České republiky před možným pronikáním nelegálních uprchlíků,“ napsal Fiala ve svém vyjádření na webu ODS.

12:39 Rakousko obnoví kontroly na hranicích
Rakousko dočasně obnoví kontroly na hranicích s Maďarskem. Podle ministryně vnitra bude Rakousko postupovat stejně jako Německo.

12:15 Uprchlíci se vydávají za Syřany
Poté, co Německo oznámilo, že poskytne azyl sta tisícům žadatelů o azyl ze Sýrie, množí se podle Policie ČR případy, kdy se běženci vydávají za občany této válkou zmítané země. Naši tlumočníci pokus o podvod odhalí, ujišťují policisté. Jde to jen těžko, oponuje arabista.

Čtěte více: Že nejsem Syřan? Tak dobře, jsem Pákistánec

12:12 Vysoký komisař OSN: Přijměte více uprchlíků
Vysoký komisař OSN pro lidská práva Zajd Raad Husajn dnes vyzval celou Evropskou unii, aby si vzala příklad ze států, jako jsou Německo a Švédsko, a přijala více uprchlíků. Žádoucí je také podniknutí rychlých a rozhodných kroků k vytvoření účinného azylového systému, řekl představitel OSN v Ženevě při zahájení 30. zasedání Rady OSN pro lidská práva.

12:04 Sobotka: Je třeba zajistit hranice Evropy
Aktuální opatření Německa a Rakouska na hranicích kvůli běžencům neřeší podle českého premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) problém migrace. Nejsou zajištěny vnější hranice schengenského prostoru, řekl novinářům po dnešním zasedání vlády v Brně. Česko proto podle něj na odpoledním jednání ministrů vnitra EU podpoří opatření k ochraně evropských hranic.

11: 35 Německo očekává letos milion uprchlíků
Do Německa nejspíš letos přijde až jeden milion uprchlíků. Uvedl to dnes německý vicekancléř Sigmar Gabriel, který toto číslo sdělil v dopise adresovaném členům vládní sociální demokracie (SPD). Odhady ministerstva vnitra dosud hovořily o 800 tisících běženců.

Čtěte více: Nový odhad. Do Německa letos přijde až milion uprchlíků

11:35 Slovensko nasadí dalších 220 policistů
Slovenská policie v souvislosti s mimořádnou situací a migrační vlnou posílila síly na hranicích o 220 policistů oproti standardnímu výkonu. K posílení došlo nejen na hraničních přechodech, ale také na vytipovaných místech nehlídané hranice.

11:20 Po Německu zavádí hraniční kontroly i Slovensko
„Po oznámení Německa, že dočasně zavádí hraniční kontroly na hranicích s Rakouskem, přistoupilo Slovensko k dočasným hraničním kontrolám na slovensko-maďarských a slovensko-rakouských hraničních přechodech. Slovenská policie v souvislosti s mimořádnou situací a migrační vlnou posílila na hranicích oproti běžnému stavu o 220 policistů,“ informovalo slovenské ministerstvo vnitra.

11:06 Rakousko nasadí u hranic kvůli uprchlíkům armádu
Rakouská vláda pověřila armádu výpomocí s ostrahou hranic kvůli uprchlické krizi. Podle rakouského kancléře Wernera Faymanna o asistenci požádalo ministerstvo vnitra.

10:50 Česká policie zadržela 12 lidí
V noci na dnešek se zvýšená vlna migrace směrem přes české území zatím neprojevila, policie zadržela 12 lidí.

10:45 Maďarsko zavede přísná opatření
Maďarsko od úterý zavede řadu přísných opatření, která mají společně s novým plotem na maďarko-srbské hranici zastavit příliv běženců. Nová zákonná opatření zahrnují přísnější tresty za pašování lidí nebo trestněprávní odpovědnost za překonávání nebo poškození hraničního plotu.

10:34 Maďarsko: Selhání EU ohrožuje svobodu občanů
Selhání Evropské unie, které způsobilo posílení ochrany hranic, by mohlo ohrozit svobodu občanů EU. Prohlásil to dnes podle agentury MTI mluvčí maďarské vlády Zoltán Kovács, který se vyslovil pro obnovení hraničních kontrol v zájmu odlišení uprchlíků od ekonomických migrantů.

10: 14 „Horké linky“ mezi ČR a Německem
Saský ministr vnitra Markus Ulbig potvrdil, že mezi německou policií a českými úřady byly zapojeny „horké linky s cílem rychle reagovat na aktuální vývoj“. Zatím je situace na sasko-české hranici mnohem klidnější než na bavorsko-rakouské, ale podle deníku MOPO24 se to může změnit „během několika hodin“.

10:07 Sasko se připravuje na kontroly
Na zavedení kontrol se po Bavorsku připravuje i spolková země Sasko. Kontroly by byly zavedeny v případě, že by se proud uprchlíků začal přesouvat do Německa přes Českou republiku. Uvedl to deník MOPO24, který hovořil se saským ministrem vnitra Markusem Ulbigem.​

10:05 Babiš požaduje okamžité svolání mimořádného summitu
Místopředseda vlády a ministr financí Andrej Babiš (ANO) považuje za absurdní, že české firmy měsíce čekají na vyřízení víz ukrajinským dělníkům a na druhé straně jsou v Evropě tisíce migrantů bez potřebných dokladů. Babiš zároveň požaduje okamžité svolání mimořádného evropského summitu, na němž by špičky unie řešily zastavení přílivu běženců do Evropy.

Čtěte více: Babiš: Firmy čekají na víza dělníků, ač jdou Evropou davy migrantů

9:53 Do Rakouska přišlo o víkendu až 17 tisíc lidí

Podle Reuters překročilo během víkendu maďarsko-rakousko hranici až 17 tisíc lidí. Uvedla to mluvčí rakouské policie.

9:40 Zaorálek o přerozdělení uprchlíků
Po rozhovorech z posledních hodin existují „určité možnosti“, že se v Evropské unii v otázce přerozdělení uprchlíků prosadí princip dobrovolnosti. Novinářům to dnes ráno řekl v Bruselu český ministr zahraničí Lubomír Zaorálek s tím, že se dnes či v příštích dnech ukáže, zda je taková možnost opravdu reálná.

9:20 Uprchlíci budou z Mnichova převážení do dalších částí země
Během dneška se úřady budou snažit co největší počet uprchlíků přepravit z Mnichova do středisek v dalších částech země, aby udělali místo nově příchozím. Do bavorské metropole v sobotu dorazilo 12 200 uprchlíků, čímž se město ocitlo na „samém pokraji možností“ postarat se o tyto lidi, uvedl mluvčí místní policie. ​

9:15 Rekordní počet migrantů v Maďarsku
Maďarsko zaznamenalo v sobotu na hranicích se Srbskem nový rekord v podobě příchodu 4330 migrantů během jediného dne. Předchozí rekord z minulého čtvrtka činil 3601 běženců. Oznámila to dnes agentura AFP.

9:04 Posily na česko-rakouských hranicích mohou vzrůstat
Množství posil na hranicích s Rakouskem se bude zřejmě postupně měnit. Záleží na tom, jestli se běženci z Rakouska vydají do Německa skutečně přes Česko a v jakých počtech. „Síly a prostředky se budou různě flexibilně přesouvat,“ dodala mluvčí.

8:55 Česko posílilo hlídky na hranicích
Cizinecká policie dnes u hranic s Rakouskem nasadila zatím 200 policistů na 14 místech. Kvůli kontrolám na německo-rakouské hranici čeká příchod většího počtu migrantů.

8:40 Česko kontroly zatím nezavede
Česko nyní není v situaci, kdy by muselo napodobit německý krok a zřídit kontroly na hranicích s Rakouskem, řekl novinářům ministr zahraničí Lubomír Zaorálek.

8:12 Chovanec bude jednat v Bruselu
Český ministr vnitra Milan Chovanec bude dnes odpoledne v Bruselu na jednání se svými kolegy ze zemí EU hájit odmítavý český postoj k návrhům na přerozdělování žadatelů o azyl. Mimořádný přesun 120 tisíc Syřanů, Eritrejců a Iráčanů, kteří jsou nyní v Itálii, Řecku a Maďarsku, do méně zasažených zemí unie navrhla minulý týden Evropská komise v balíku opatření, kterými chce reagovat na nynější migrační a uprchlickou krizi v Evropě.

7:30 Vlaky z Rakouska se opět rozjely
Německé dráhy dnes ráno částečně obnovily železniční provoz s Rakouskem uzavřený v neděli kvůli přílivu migrantů. Oznámil to mluvčí německých železnic. Na klíčové trati spojující rakouský Salcburk s bavorským Mnichovem ale vlaky stále nejezdí, protože na trati se pohybují lidé.

0:00 Německo začalo kontrolovat auta na hranicích
Němci obnovili hraniční kontroly na hranicích s Rakouskem kvůli migrační krizi. Podle Českého rozhlasu se na hranicích tvoří několikakilometrové kolony.

 

Česká cizinecká policie v pondělí u hranic s Rakouskem nasadila zatím 200 policistů na 14 místech. Kvůli kontrolám na německo-rakouské hranici čeká příchod většího počtu migrantů.

Rakouská vláda v pondělí pověřila armádu výpomocí s ostrahou hranic kvůli uprchlické krizi. Podle rakouského kancléře Wernera Faymanna o asistenci požádalo ministerstvo vnitra. O zavedení hraničních kontrol na hranicích s Rakouskem dnes informovalo slovenské ministerstvo vnitra.

#Hungary rushes to complete anti-migrant barrier along its 175km border with Serbia. pic.twitter.com/KHrDUGC8pb

— AFP Photo Department (@AFPphoto) 14. Září 2015

Slovenská policie v souvislosti s mimořádnou situací a migrační vlnou posílila síly na hranicích o 220 policistů oproti standardnímu výkonu. K posílení došlo nejen na hraničních přechodech, ale také na vytipovaných místech nehlídané hranice.

Kolony na německo-rakouských hranicích

Na německo-rakouských dálnicích se nyní tvoří až osmikilometrové kolony. Podle Českého rozhlasu se nejdéle čekalo na dálnici A3, kde se brzy ráno čekalo jednu hodinu. Doprava byla svedena do jednoho jízdního pruhu a délka kolony byla po půl sedmé ráno čtyři kilometry. V průběhu dne by řidiči měli počítat s hodinovým zpožděním.

Podobná byla podle německého deníku Bild situace také na dálnici A8, kde byly kontrolovány především dodávky a nákladní auta se zahraničními poznávacími značkami.

Německo se o rozhodlo zavést dočasné kontroly především na hranici s Rakouskem, kvůli velkému počtu uprchlíků, kteří do země během posledních dní přišli. Jen v sobotu přišlo do Mnichova přes 12 tisíc uprchlíků. Cílem tohoto opatření je, aby se stávající proud uprchlíků do Německa omezil a aby celé řízení bylo regulováno. Maizière také zopakoval své dřívější tvrzení, podle nějž si uprchlíci nemohou vybrat, ve které zemi budou žádat o azyl.

Čtěte také:Německo obnovuje hraniční kontroly, zastavilo vlaky z Rakouska

Podle informací deníku Bild hodlají německé úřady též zahájit kontroly v blízkosti společné hranice s Českem a s Polskem. Má to prý zamezit vyhýbání se hraničním kontrolám na německo-rakouské hranici. Česko kvůli Německému rozhodnutí zesílilo kontroly v krajích, které sousedí s Rakouskem. České hraniční kontroly by mělo zatím posílit 200 policistů. „Policie zavedla opatření na hranici s Rakouskem tak, abychom zajistili bezpečnost českých občanů. To je pro nás prioritou,“ uvedlo ministerstvo.

Čeští politici také kritizovali Německo, protože o zavedení opatření nebyli informováni a dozvěděli se o něm až z médií. „O tom rozhodnutí, které udělalo Německo, jsem se dozvěděl až ze médií,“ řekl český ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) v neděli pro ČT, reprezentanti Německa ho podle jeho slov o svém rozhodnutí neinformovali.

Německé dráhy v pondělí ráno částečně obnovily železniční provoz s Rakouskem, který byl uzavřený v neděli také kvůli přílivu migrantů. Na klíčové trati spojující rakouský Salcburk s bavorským Mnichovem ale vlaky stále nejezdí, protože na trati se pohybují lidé.

Německý železniční dopravce DB v neděli oznámil, že spojení do Rakouska a zpět bude přerušeno do pondělního rána. V neděli večer musely opustit vlaky v oblasti Salcburku stovky uprchlíků.

Čtěte také:Chovanec: Němci nám nic neřekli, dozvěděl jsem se to z médií

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články