Sládek na brněnské radnici: Budou se tu stavět mešity a minarety!

Sládek na brněnské radnici: Budou se tu stavět mešity a minarety!NOVÉ
Domov

Zmatek na brněnské radnici

kva Echo24

Na úterním jednání brněnského zastupitelstva se objevil také bývalý krajně pravicový politik a exposlanec Miroslav Sládek. Na rozdíl od demonstrantů, kteří přišli podpořit dosavadní koalici, Sládek koalici kritizoval a mluvil o tom, že se v Brně budou stavět načerno mešity a minarety. Ostatní demonstranti ho vypískali.

V politicky rozbouřeném Brně, kde stále není jasné, zda koalice existuje, nebo ne, hřímal bývalý poslanec a exstarosta brněnské městské části Útěchov Miroslav Sládek stejně jadrně, jako před dvaceti lety v parlamentu a na mítincích. Na brněnském magistrátu připomenul nesplněné sliby o dosazení odborníků do městských firem a mluvil o možné privatizaci Teplárny Brno, která z části patří městu. Mluvil i o tom, že se v Brně budou stavět načerno mešity a minarety. To se nelíbilo demonstrantům, kteří přišli koalici podpořit s transparenty „Bez ODS, bez korupce, bez Onderky“ a „Na radnici chceme starou koalici“. Sládka vypískali.

Svoje vystoupení komentoval Sládek na Facebooku. „Rozhodně jsem nehájil staré zastupitelstvo nebo jeho struktury, ale poukázal jsem na to, že přes původní euforii je to „nové“ dokonce ještě horší. Nemohl jsem se však nezmínit o současném největším nebezpečí pro celé město a jeho obyvatele, a to naprostou a úplně zaslepenou vstřícnost vůči přivandrovalcům a tupou poslušnost pokynům pana Babiše odesílaným z Prahy,“ napsal Sládek. Komentoval i ostatní demonstranty, které označil za sluníčkáře a povaleče, kteří nejspíš ani nepracují, ani nestudují.

Miroslav Sládek se patrně snaží o jakýsi politický comeback. V březnu se objevil na demonstraci na podporu prezidenta Miloše Zemana, kde vyzval vládu k demisi. Na svůj kanál na YouTube přispívá krátkými videi, ve kterých komentuje politické dění.

Sládek vypadl z velké politiky v roce 1998, kdy se jeho populistická krajně pravicová strana Sdružení pro republiku – Republikánská strana Československa (SPR-RSČ) už nedostala do Sněmovny. Před tím Sládek i neúspěšně kandidoval na prezidenta. Strana byla rozpuštěna v roce 2013. Sládek byl krátce i starostou brněnské městské části Útěchov.

Čtěte dále: Konec brněnské koalice. Lidovci ji oficiálně vypověděli