1 RVAČKA PŘI DEBATĚ O PLATECH

VIDEO: „Žijete ve sra*kách“. Polského novináře napadl moderátor a hosté v ruské TV

, NOVÉ

Témata: , , , ,

„Ukrajinci chtějí žít jako normální lidé, ne ve sra*kách jako Rusové,“ prohlásil v ruské TV show pozvaný polský novinář, načež schytal pár facek. Tomasz Maciejczuk tvrdil, že mají Rusové nižší průměrné platy než Rumuni či Lotyši. V tento moment debata eskalovala do nečekaných výšin. TV Centr pořad neodvysílala, záznam ale zveřejnila na YouTube. Ruská média označila incident jako další akci vyprovokovanou zahraničním rusofobem.

Maciejczuk byl pozván do diskusního pořadu TV Centr, tématem bylo třetí výročí ukrajinské revoluce, která začala na Majdanu. Překlad záznamu inkriminované části pořadu zveřejnila Ta Politika, celý záznam pořadu v originále je na konci článku.

Emoce se vyostřily při debatování o průměrných platech Rusů. Polský novinář tvrdil, že Rusové vydělávají méně než Rumuni či Lotyši. Poté, co Maciejczuk řekl, že Rusové žijí ve sra*kách, na něj moderátor hodil vzteky papír s dovětkem: „To vy jste ti, kdo žijí ve sra*kách.“ Tímto jejich střetem se debata rozpadla a začala potyčka.

Maciejczuk uvedl, že jeho poznámka nebyla o nic agresivnější než komentáře Rusů na Poláky, Litevce, Lotyše nebo Estonce.

Video je na YouTube hojně sledované. Ruská TV Centr ho zveřejnila 22. listopadu, dosud ho vidělo téměř tři miliony diváků.

Čtěte také: Není důvod bát se Ruska, uklidňuje komunista Filip Stropnického

Kde jsou ruské hranice? Nikde nekončí, prohlásil Putin

Kolaps dopravy v Praze. Havárie potrubí uzavřela magistrálu

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.