‚Aby to s Čínou nedrhlo.‘ Lidé Sobotkovi a spol. posílají indulony

REAKCE NA 'PROHLÁŠENÍ ČTYŘ'

‚Aby to s Čínou nedrhlo.‘ Lidé Sobotkovi a spol. posílají indulonyNOVÉ
Balení indulony pro Sobotku a pro Zemana. Foto: Reprofoto: Twitter/Pavel Hák
1
Domov
Echo24
Sdílet:

Kontroverzní „prohlášení čtyř“, ve kterém premiér Bohuslav Sobotka, předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček, předseda Senátu Milan Štěch (všichni ČSSD) a prezident Miloš Zeman ujistili Čínu ohledně Tibetu, má další,tentokráte recesistickou dohru. Lidé totiž čtveřici mužů posílají obálky s indulonou, údajně proto, aby to v česko-čínských vztazích příště tolik nedřelo.

Recesistickou akci inicioval muž, který na internetu vystupuje jako Starý mrzout. Ten zveřejnil video, ve kterém se věnuje nedávné návštěvě dalajlamy v České republice a také kontroverznímu prohlášení čtyř nejvyšších ústavních činitelů, které na jeho návštěvu reagovalo.

„Chlap v prostěradle jezdí po světě a vykládá lidem, že mají být tolerantní a slušní,“ říká v úvodu videa se zjevnou nadsázkou, přičemž zjevně naráží právě na dalajlamu. Následně říká, že Sobotka, Hamáček, Zeman a Štěch to nemají jednoduché, a proto jim chce pomoct, aby to „příště tak nedrhlo“ – konkrétně každému z nich zaslal obálku, do níž vložil balení indulony.

Mrzout později dodal, že krém zvolil proto, že „po ošetření indulonou je pokožka hebká a kvalitně promazaná, člověk tedy snáze vleze tam, kam potřebuje.“

Jeho iniciativa ale nezůstala bez odezvy a na sociální síti Twitter se teď pod hashtagem #4indulony objevují podobné recesistické příspěvky i od dalších lidí. „Modrou neměli, ale červená jim bude stejně nejspíš bližší,“ napsala například jedna uživatelka k fotce, kde čtveřici zasílá červené balení indulony.

Takzvaným prohlášením čtyř Sobotka a spol. reagovali na návštěvu dalajlamy v Praze a na jeho setkání s několika vládními politiky. V prohlášení Čínu ujistili, že Česká republika i nadále ctí politiku jedné Číny. Kvůli prohlášení se na čtveřici snesla vlna kritiky, někteří ho označovali jako podlézavé.

Čtěte také: Hamáček a Štěch se zlobí kvůli prohlášení čtyř. Mělo být tajné

Pročínské prohlášení ústavních činitelů bylo nepatřičné, míní Rychetský

Sdílet:

Hlavní zprávy

Týdeník Echo

Koupit

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články