Dálnici D 11 blokují církevní restituce

Dálnici D 11 blokují církevní restituceNOVÉ
Domov

Restituce

jp Echo24

Stavba dálnice D11 možná bude muset být znovu odložena. Stavební povolení pro sedmikilometrový úsek mezi Smiřicemi a Jaroměří nemůže být vydáno, dokud nebude rozhodnut soudní spor římskokatolické církve a státu o pozemky, ležící na plánované trase dálnice.

„Na dohodu máme zhruba čtyři měsíce. Pokud se to nepodaří, bude ohroženo letošní zahájení stavby,“ uvedl pro deník E15 mluvčí ministerstva dopravy Tomáš Neřold.

Ministerstvo mělo s církví předjednanou dohodu, která by stavbu umožnila ještě před ukončením soudního sporu, řekl deníku E15 ministr dopravy Dan Ťok. O kompenzaci za zastavěné pozemky by se následně jednalo až s konečným vlastníkem. Jak ale pro E15 uvedl mluvčí Státního pozemkového úřadu Hynek Jordán, takové řešení není právně možné.

Tiskový mluvčí královéhradeckého biskupství Pavel Sršeň na dotaz Echo24 uvedl, že dokud spor neskončí, nemá smysl se k němu vyjadřovat.

Stavbu dálnice D11 již v minulosti zkomplikoval mnohaletý spor s farmářkou Ludmilou Havránkovou, přes jejíž pozemky měla komunikace vést.

Čtěte také: Nejvíc se soudí se státem 15 křižovníků. Drží majetek za 20 miliard

Související články