1 Olympiáda v Riu

Islám se dere na olympiádu. První beach volejbalistka v hidžábu

, NOVÉ

Témata: , ,

Na olympijském turnaji v plážovém volejbale bojuje o naději na zisk medaile i tým egyptských volejbalistek. Meawadová s Elghobashyovou nastoupily v pondělí k prvnímu zápasu své skupiny, který sice s Němkami prohrály, stejně ale jejich vystoupení vzbudilo velký ohlas. Egyptská volejbalistka Doaa Elghobashyová totiž na kurtu nastoupila v hidžábu, upozorňuje BBC.

Egypťanka je vůbec první beach volejbalistkou, která na olympiádě nosí hidžáb. Na poslední chvíli jí to umožnilo rozhodnutí Mezinárodní volejbalové federace (FIVB). „Hidžáb nosím už 10 let. Nedrží mě dál od věcí, které miluju. A volejbal je jednou z nich,“ řekla k tomu sama beach volejbalistka, jejíž spoluhráčka v hidžábu nehraje.

Až do olympiády v Londýně v roce 2012 přitom profesionální plážové volejbalistky musely nosit bikiny nebo jednodílné plavky. Ozývaly se ale hlasy, že se jedná o diskriminační pravidlo, které má za cíl přilákat ke sledování plážového volejbalu mužské diváky. Nyní tedy mohou hráčky nosit třeba i kraťasy, dlouhé rukávy nebo dlouhé nohavice.

Už v průběhu německo-egyptského střetnutí se nicméně na sociálních sítích objevovaly kontroverzní a rozdílné ohlasy. Někteří uživatelé v přelomovém olympijském zápasu viděli jasný důkaz střetu civilizací, reportér CNN Bill Weir se naopak ptal: „Vidíte kulturní střet, nebo sjednocující sílu sportu?“

Čtěte také:

Diváci vybučeli ruskou plavkyni v Riu. Soupeřky jí nepodaly ruku

Srazil se kajakář s potopeným gaučem? V Riu to prošetří

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.