Nepoužívejte mou píseň, vzkázala zpěvačka Adele Trumpovi

Hudebníci proti Trumpovi

Nepoužívejte mou píseň, vzkázala zpěvačka Adele TrumpoviNOVÉ
Zpěvačka Adele. Foto: FOTO: Shutterstock
1
Svět
Echo24
Sdílet:

Populární britská zpěvačka Adele vzkázala prostřednictvím své tiskové mluvčí kandidátovi na prezidenta USA Donaldu Trumpovi, aby nepoužíval její písně při své volební kampani. Hity známé zpěvačky pravidelně hrají před samotným vystoupením kontroverzního prezidentského kandidáta na volebních mítincích.

„Adele nedala povolení k užití její hudby pro žádnou politickou kampaň,“ vzkázala tisková mluvčí britské zpěvačky prostřednictvím britského deníku The Independent.

Profily Adele na sociálních sítích v posledních dnech zaplavily zprávy jejích fanoušků, kteří byli znepokojeni tím, že zrovna kontroverzní miliardář Donald Trump používá její hudbu k sebepropagaci při probíhající kampani v rámci volby prezidenta Spojených států.

Hit „Rolling in the deep“ s refrénem „we could have had it all” („měli bychom to všechno“) zapadá do jeho volebního sloganu „Make America great again“, což lze volně přeložit jako „Vraťme Americe její lesk“ (tento slogan použil poprvé už Ronald Reagan při své kampani před vítěznými volbami v roce 1980).

V písni „Skyfall“, znělce ze stejnojmenné bondovky, zase Adele zpívá „when it crumbles, we will stand tall, face it all together“ („když se to hroutí, budeme stát vysoko, čelit tomu společně“). Donald Trump zakládá svůj program na populistických prohlášeních o tom, jak jsou Spojené státy v poslední době oslabené a zbabělé, ale on z nich znovu udělá nejsilnější světovou velmoc. Jeho volební mítinky jsou pojaty jako velká show pro Trumpovy věrné příznivce i pro nerozhodnuté voliče, které vábí na silně populistický tón, ale zároveň odrazuje šovinistickými výroky.

Adele není první, kdo Trumpovi vzkázal, že nemá používat jeho písně. Podobné prohlášení vydal i frontman americké kapely Aerosmith Steven Tyler. Záležitost už řeší jeho právníci. Stejně tak se ohradili proti použití svých písní v Trumpově kampani členové americké kapely R.E.M. nebo kanadský zpěvák Neil Young.

Čtěte také: Přiletí po rajčatech Trumpovi i hlasy? Oťukávání kandidátů právě skončilo

Čtěte také: Trump na debatu nepřišel. Republikáni se do něj pustili

Sdílet:

Hlavní zprávy

Návrat kníru

KOMENTÁŘ

Možná jste si toho už všimli, ale kdyby přece jen náhodou ne, dovolíme si vás na to upozornit: v poslední době se pohledem na mladé české muže našinec může přes ...

00:07
svet
×

Podobné články