'Pussy Riot je kundí řev.' Zeman přiznal, že si výrok připravil

Prezident znovu vulgární

'Pussy Riot je kundí řev.' Zeman přiznal, že si výrok připravilNOVÉ 1
Domov
Echo24
Sdílet:

Prezident Miloš Zeman poprvé komentoval nedělní Hovory z Lán. V rozhovoru pro Blesk přiznal, že se na kritiku ruské kapely Pussy Riot připravoval. Jediný vulgarismus, který prý v rozhlasu použil sám, se týkal jeho nesouhlasu se služebním zákonem. Odmítl zároveň, že by rozhovorem chtěl odvést pozornost od jeho výroků v Číně či návratem z Číny letadlem pronajatým společnostmi PPF a J&T.

„Já jsem se připravoval na kritiku Pussy Riot, což znamená v překladu kundí řev,“ přiznal Blesku prezident s tím, že citoval některé výrazy z jejich písní, které byly vulgární. Dodal také, že členky punkové skupiny nepovažuje za ideální příklad politického vězně. 

Jazykovědci však nabízejí i jiné možnosti překladu.

Čtěte také: Zeman zastydl v pubertálním vyjadřování, říká jazykovědec

Jediný vulgarismus, který prý použil sám a nebyl citací Pussy Riot nebo jeho protikandidáta z prezidentské volby Karla Schwarzenberga, se týkal "zásadního nesouhlasu se služebním zákonem v dosavadní podobě". 

Čtěte také: Vulgární Zeman v rozhlase: Kunda sem, kunda tam, hovno, zkurvili...

Pokud Český rozhlas kvůli Zemanovým vulgarismům dostane pokutu, prezident se na zaplacení podílet nehodlá. „Rozhodně ne. Trochu mně to připomíná situaci ze Chevallierových Zvonokos, kde byl postaven obecní záchodek a Eulalie Čubíková protestovala proti jeho existenci,“ řekl Blesku. 

Do kontrolních orgánů mediálních institucí již dorazilo množství stížností na prezidentovo vystoupení. Množí se také protesty lidí na internetu. Za dva dny se například více než 24.000 lidí přidalo k internetové petici, která požaduje Zemanovo odstoupení z úřadu. Hrad v úterý uvedl, že není důvod, aby se prezident za své vulgární výroky omlouval. 

Čtěte také: Stovka stížností. Vulgárního Zemana budou řešit mediální rady

Píseň, obrázky. Zemanovy vulgarity vzkřísily lidovou tvořivost

'Běsnící pražská lumpenkavárna' svolává demonstrace

Sdílet:

Hlavní zprávy

domov