3

Let z Londýna zasáhly silné turbulence: lidé levitovali, 43 zraněných

, NOVÉ

Témata:

Letadlo mířící z londýnského Heathrow do hlavního města Malajsie Kuala Lumpur postihly silné turbulence. Podle výpovědi jednoho z pasažérů se cestující a posádka „vznášeli asi na deset vteřin ve vzduchu“. Turbulence způsobily zranění 37 pasažérům a 6 členům posádky, píše britský Independent.

Mnozí z 378 cestujících, mezi nimiž bylo několik dětí, po přistání v Kuala Lumpur umístili na sociální sítě fotografie toho, jak vypadala situace uvnitř letadla. Turbulence poničily vozíky plné občerstvení stejně jako přihrádky pro příruční zavazadla, které jsou umístěny nad hlavami pasažérů.

„Omdlel jsem, hned jak bylo letadlo znovu pod kontrolou. Vymkl jsem si kotník, všichni cestující se snad 10 vteřin vnášeli ve vzduchu,“ popsal svou zkušenost Haritz Azman. Azman, jehož otce byl tou dobou na toaletě a velmi ošklivě se uhodil o strop do hlavy.​​​ Mladík současně zdůraznil, že pilot udělal vše, co bylo v jeho silách, aby s letadlem bezpečně přistál.

Po příletu do Kuala Lumpur čekali na cestující zdravotníci, kteří jim poskytli ošetření a některé z nich odvezli do nemocnice.


K turbulencím se velmi zkratkovitě vyjádřily i samotné aerolinie Malaysia Airlines, když na svém Facebooku přiznaly, že let MH1 z Londýna do Kuala Lumpur postihly nad Bengálským zálivem v neděli 5. června turbulence. „Kvůli tomuto krátkému okamžiku bylo několik pasažérů lehce zraněno. Velmi se omlouváme za jakékoliv nepříjemnosti, které byly způsobeny počasím. Bylo to mimo naši kontrolu,“ stojí v krátkém textu.

Čtěte také:

Do vzduchu míří největší letadlo na světě. Pojme 615 lidí

Turbulence zranila osm pasažérů letadla

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.