Psychiatr: Merkelová je narcistka a může způsobit kolaps Německa
Diagnóza kancléřky
Nejmocnější žena Evropy německá kancléřka Angela Merkelová trpí podle renomovaného německého psychoanalytika Hans-Joachima Maaze narcismem, pocitem podřadnosti a dalšími patologickými jevy a může způsobit zhroucení německé společnosti. Dokladem toho je podle něj její prouprchlická politika a to, že ji odmítá vzít zpět, informoval německý Huffington Post.
,,Popsal bych její chování jako absolutně iracionální. Stává se vzdorovitější a její nedávné chování indikuje, že ztrácí kontakt s realitou. Merkelová je prototyp člověka, který sklízí velkou chválu a je na něj vyvíjen obrovský tlak. A současně se toto pojí se základním problémem narcismu,“ řekl Hans-Joachim Maaz, nejprodávanější německý psychiatr a psychoanalytik německé mutaci amerického deníku Huffington Post.
Merkelová, která loni otevřela německé hranice syrským uprchlíkům se podle něj nikdy nechovala jako silný vůdce, naopak vždy jen reagovala na situace, které přicházely, podle toho, jak si myslela, že převládá ve společnosti většinový konsenzus. Sama podle něj rozhodnutí dělat neumí, což prozrazuje její nejistotu a nedostatek sebedůvěry. V rámci toho dal v rozhovoru příklad výbuchu jaderné elektrárny z roku 2011 v japonské Fukušimě, kdy kancléřka dala zavřít všechny jaderné elektrárny v Německu, což se setkalo s pochvalným souhlasem Němců.
Angela Merkel Diagnosed by Psychoanalyst as ‘Narcissistic’, Verging on ‘Mental Breakdown’ https://t.co/LjfRpXUrcO pic.twitter.com/ete17ywq5e
— Mr Normal ن (@PaulWilko657) 28. Leden 2016
Stejným dokladem tohoto tvrzení, které vede k emocionálním rozhodnutím, je pak podle Maaze její chování po vzedmutí přívalu uprchlíků do Evropy v minulém roce. Merkelová se tehdy rozhodla otevřít brány Německa Syřanům, protože měla dojem, že tímto humanistickým gestem potěší většinu lidí v zemi a také ve světě, což se zprvu také stalo. Ale pohled zpět na Merkelovou zřejmě nepředpokládaný vývoj k negativnímu obrazu a to, že odmítá přiznat chybu a svou prouprchlickou politiku nechce vzít zpět, dokládá její tvrdohlavost, kterou může představovat nebezpečí pro celé Německo, řekl Maaz listu.
Čtěte také: Merkelová otáčí?: Po skončení války se prý běženci vrátí domů
Maaz se také domnívá, že s tvrdohlavostí jde ruku v ruce její údajný narcismus, který je zapříčiněný adorací veřejností její osoby jako ,,matky národa“ a nejmocnější ženy světa a také její nedávné opětovné navržení na Nobelovu cenu za mír. Toto vede k tomu, že je Merkelová odolná vůči jakékoli kritice a když se věci nepovedou, jako v případě migrační krize, mají takoví jedinci tendenci propadat pocitům samoty a hrozí jim duševní zhroucení.
Kromě toho zbožňování veřejností vytváří uměle pompézní obraz sebe sama, který si Merkelová nese uvnitř spolu s nejistotou, pocitem nedocenění a malé sebedůvěry.
,,Ano, chování paní Merkelové je nebezpečné pro Německo, protože přispívá k rozdělování komunity, jelikož trvá na svých postojích, které ale již nejsou sdíleny většinou občanů,“ řekl Maaz deníku s tím, že Merkelová může způsobit zhroucení německé společnosti.
Minulý rok Německo přijalo více než milion uprchlíků. V poslední době začalo i Německo svou uprchlickou politiku mírně měnit. V poslední době například přišlo se zpřísňováním azylové zákony.