1 OMYL NÁRODOVCŮ

Kotlebovci chtěli navázat na tradici. Spletli si ale horu

, NOVÉ

Témata: ,

Několik členů extremistické Lidové strany Naše Slovensko (LSNS) Mariana Kotleby se rozhodlo navázat na tradici národních výstupů z 19. století. Místo hory Kriváň ve Vysokých Tatrách ovšem vylezli na horu Veľký Kriváň v Malé Fatře, která je téměř o 800 metrů menší.

Svým výstupem se členové strany pochlubili na facebookovém profilu strany LSNS. Na fotkách je vidět zhruba desítka lidí s vlajkami Slovenska a Kotlebovy strany LSNS. V příspěvku se strana chlubí, že jako členové národně orientované strany jsou hrdí na slovenské tradice a navazují na ně.

Tradiční výstupy, které Kotlebovci zmiňují v příspěvku, se ovšem konaly na horu Kriváň ve Vysokých Tatrách, která je, od té na kterou vylezli Kotlebovci, vzdálená asi 100 kilometrů.

Líní Kotlebovci?

Na omyl Kotlebovce upozorňují i lidé v komentářích pod příspěvkem. „Vyliezli ste na fejk Kriváň, chápeš?“ píše například uživatel Peter Hajdin. Jiní uživatelé upozorňují na skutečnost, že na o 800 metrů vyšší horu Kriváň nejezdí lanovka, zatímco na Veľký Kriváň vede lanovka až téměř na vrchol.

Někteří uživatelé ale Kotlebovce brání a tvrdí, že šlo pouze o rozcvičku před tradičním srpnovým pochodem.

Čtěte také: Kotleba má pro případ rozpuštění strany alternativu: Pevnost Slovensko

Neonacistická symbolika. Kotleba věnoval 1488 euro handicapovaným

 

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.