6 NOVÁ HROZBA ISLAMISTŮ

VIDEO: Paříž byla jen začátek, uděláme druhé 11. září, hrozí IS Francii

, NOVÉ

Témata: , , , ,

Hrdlořezové z Islámského státu na síti zveřejnili nové video, kde vyhrožují Francii. Radikálové ve videu varují, že na území Francie provedou útok srovnatelný s 11. zářím, pokud francouzská armáda nepřestane bombardovat pozice islamistů v Iráku a Sýrii. Svoji hrozbu zdůraznili impozantními záběry padající Eiffelovy věže.

Video, které nese název „Paříž se zhroutila“, islamisté zveřejnili u příležitosti týdenního výročí teroristických útoků v Paříži. Maskovaní radikálové ve videu podle serveru listu New York Times vyhrožují Francii, že na jejím území provedou útok, který bude stejně ničivý jako ten z 11. září 2001, pokud nepřestanou bombardovat jejich pozice v Iráku a Sýrii. V jedné části videa je vidět Eiffelova věž, jak se řítí k zemi.

„Co čekají od islámského národa jiného než více takových útoků?“ ptá ve videu francouzsky mluvící radikál. Následně dodá, že Hollandovi a Obamovi slibuje „více takových útoků“. „Alláh si přeje, abychom je usmažili sebevražednými pásy a bombami v autě,“ prohlašuje na adresu dvou prezidentů, jejichž země intenzivně bombardují radikály.

Jeden z radikálů se proto obrací na francouzské muslimy, aby tomuto bombardování učinili přítrž. Upozorňuje je, že při náletech v Iráku a Sýrii dennodenně umírají jejich muslimští souvěrci. „Bratři ve Francii, připravte se a vložte svou důvěru v Alláha. Jakmile jednou vložíte svoji důvěru v Alláha, nic už vás nezastaví,“ vzkazuje francouzsky mluvící radikál podle serveru listu New York Times evropským muslimům. Stejně tak upozornil, že teroristické útoky z předminulého pátku „byly teprve začátek“.

Obzvláště působivá je animace, kde padá Eiffelova věž. Lidé na sociálních sítích však záhy upozornili, že islamisté tuto animaci nevytvořili sami – původně se objevila v akčním filmu G. I. Joe. Nutno podotknout, že vzhledem k chaotické situaci v Iráku a Sýrii se zatím přesné okolnosti vzniku videa nepodařilo nezávisle ověřit. Nese však všechny známé charakteristiky propagandistických materiálů IS.

Čtěte také: Nové video: Islámský stát vyhrožuje Francii dalšími útoky

Útoky spáchal Islámský stát. Jde o válečný akt, řekl Hollande

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.