1 Kandidátky do regionálních voleb

Středočeským volebním lídrem TOP 09 je porodník Tiso

, NOVÉ

Témata: , ,

Středočeským volebním lídrem TOP 09 je náměstek šéfa podolské porodnice Petr Tiso. Novinářům řekl, že chce střední Čechy proměnit v prosperující region s dlouhodobou vizí, která nynějšímu vedení kraje chybí. Dvojkou kandidátky je roztocký starosta Jan Jakob, trojkou náměstek mladoboleslavského primátora Daniel Marek.

„Dnešní vedení kraje pracuje v udržovacím módu a voliče si kupuje lacinými populistickými nápady. V tomto smyslu je kraj nemocný,“ řekl Tiso. Podle něj hejtmani ČSSD za uplynulých osm let nedokázali využít potenciál kraje a jeho sousedství s hlavním městem. TOP 09 chce proto voličům nabídnou vizi s názvem „Středočeský kraj – zdravé srdce Čech“. Chce se zaměřit na růst životní úrovně Středočechů a zdravé životní prostředí.

TOP 09 by chtěla omezit růst výdajů do spotřeby a zaměřit se na investice do dopravní infrastruktury či školství s využitím unijních fondů.

Bývalý předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg uvedl, že je sice přesvědčený Jihočech, ale střední Čechy jsou podle něj klíčovým regionem. TOP 09 by podle něj měli volit všichni, kdo nechtějí, aby kraj vedli lidé typu odsouzeného bývalého hejtmana Davida Ratha (dříve ČSSD) nebo takoví, kteří „považují vládu za filiálku svého koncernu“.

Při minulých krajských volbách TOP 09 kandidovala spolu s hnutím Starostové a nezávislí v čele s poslankyní Helenou Langšádlovou. Uskupení skončilo čtvrté se ziskem 11,7 procenta hlasů, což pro něj znamenalo deset mandátů v pětašedesátičlenném krajském zastupitelstvu. Krajské volby v roce 2012 vyhrála ČSSD před KSČM a ODS.

Čtěte více: TOP 09 chce odvolat Zemana. Kvůli potvrzení výkupného za dívky

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.