1 Prodeje Pixelu od Googlu

Chytrému mobilu od Googlu se nedaří. iPhonu se prodalo za 4 dny více

, NOVÉ

Témata: , , ,

Mobilní prvotina od IT společnosti Google se nedočkala veselého startu. Prodeje chytrého telefonu Pixel výrazně zaostávají za konkurenčními modely od Apple, který si odbyt nového iPhonu nemůže vynachválit. I přesto Google do budoucna plánuje s dalšími řadami svého telefonu, informuje server DigiTimes.

Tchajwanská firma HTC, která se podílí na výrobě telefonů Pixel, zveřejnila dosavadní prodeje obou verzí mobilního zařízení. Ty jsou nad veškerá očekávání nízké – od svého uvedení na trh vloni v září se celosvětově prodalo pouhých 2,1 milionů kusů. Takových čísel dosáhl vloni i iPhone, ovšem během pouhých čtyř dnů prodeje.

Za slabým odbytem může stát nejen vysoká cena za telefon, který v jádru nenabízí nic tak revolučního, ale i horší dostupnost produktu. I země, které se mohou chlubit oficiálními kamennými obchody společnosti Google, hlásily problémy s logistikou. Spousta zákazníků proto sáhla po jiných telefonech od konkurenčních firem.

I přesto ale Google nevzdává svůj boj na poli mobilního trhu. Letos by měl představit druhou řadu Pixelu. Výroby se opět ujme společnost HTC a měla by přijít v několika verzích, které se budou lišit cenou, velikostí i výkonem.

V plánu už je i třetí řada telefonů, která by měla přijít příští rok. O výrobu Pixelu 3 má kromě HTC zájem i čínské společnosti TCL a Coolpad. Největším favoritem je údajně jihokorejská firma LG. Ani v případě třetí řady chytrých mobilů ovšem analytici z DigiTimes nepredikují pohádková čísla – nových telefonů by se mohlo prodat pět milionů kusů.

Čtěte také: Největší operátor T-Mobile od dubna zásadně mění tarify

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.