1 Bezvízová politika

Evropa zruší víza pro Ukrajince, slíbil Juncker Porošenkovi

, NOVÉ

Témata: , , ,

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker slíbil Petro Porošenkovi, že do konce roku dojde ke zrušení víz pro Ukrajince nyní nutných pro vstup do států Evropské unie. Uvedl to po jejich vzájemném setkání v Bruselu. Možné problémy v souvislosti s migrační vlnou a válkou panující na Ukrajině nevidí.

,,Nepochybuji, o tom, že členské státy schválí bezvízový styk. Evropská komise má v úmyslu navrhnout, aby do konce roku došlo k vízové liberalizaci. Konečné rozhodnutí ale bude na členských státech,“ sdělil podle serveru Euobserver.com Juncker.

Šéf Evropské komise také podotkl, že Ukrajina zaznamenala „obrovský pokrok“ v technickém dodržování předpisů, zejména co se elektronických kontrol na hranicích týče. Podle něj jsou ale posledním důležitým bodem, na kterém musí Ukrajina ještě zapracovat, protikorupční reformy.

K setkání politiků došlo v rámci dvoudenní návštěvy ukrajinského prezidenta Petro Porošenka v Bruselu. Během ní se Porošenko setkal také s prezidentem Evropské unie Donaldem Tuskem nebo s belgickými představiteli. Kromě otázky zrušení víz s nimi jednal mimo jiné o dodávkách plynu nebo posledních dvou splátkách z balíku pomoci ve výši 1,8 miliardy eur (asi 49 miliard Kč).

Čtěte také: Kyjev se na východě Ukrajiny chová nezodpovědně, stěžuje si Moskva

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.