1 Ruské sankce

Putin prodloužil sankce proti EU do roku 2018

, NOVÉ

Témata: , ,

Ruský prezident Vladimir Putin prodloužil až do konce příštího roku platnost ruských opatření, přijatých jako odpověď na sankce Evropské unie. Oznámila to ruská média s odvoláním na zveřejněný prezidentův výnos.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Jde hlavně o zákaz dovozu západních potravin, který Rusko vyhlásilo v srpnu 2014 v reakci na sankce Západu, přijaté kvůli ruské anexi ukrajinského poloostrova Krym a propuknutí ozbrojeného konfliktu na východě Ukrajiny.

Evropská komise prostřednictvím tiskové zprávy uvedla, že vzhledem k trvajícím ruským sankcím prodlouží finanční podporu evropským producentům ovoce. Celkem 70 miliony eur Evropská unie podpoří zemědělce, kterých se ruský zákaz dovozu dotkne nejvíce. Více peněz by měli dostat ti, kdo nadbytečnou ovocnou produkci namísto likvidace dále využijí, například jako krmivo pro zvířata. EU se tím snaží zabránit plýtvání potravinami.

Čtěte také: Jednání sněmovny skončilo dřív. V práci bylo málo poslanců

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.