2 Proti zahraničním studentům

Británie přitvrzuje. Po promoci chce deportovat zahraniční studenty

, NOVÉ

Témata:

Velká Británie přitvrzuje ve své protipřistěhovalecké politice. Nejnovější návrh ministryně vnitra Theresy Mayové počítá s tím, že zahraničním studentům zakáže v Británii pracovat a také je ihned po promoci deportuje, píše The Independent.

Ministryně Mayová v pondělí představila nová pravidla vízové politiky, jejichž cílem je zakročit proti podvodníkům s vízy. Vztahovat se budou pouze na studenty z nečlenských zemí Evropské unie. Právě z těchto zemí v minulém roce imigrovalo do Británie 121 tisíc lidí, přičemž jen 51 tisíc z nich zemi nakonec i opustilo.

Zahraniční studenti totiž často využívají svých studijních pobytů na ostrovech k tomu, aby se sem natrvalo přestěhovali. Ministryně Mayová proto označuje univerzity jako tzv. zadní vchod pro přistěhovalce a z toho důvodu již některým univerzitám zakázala přijímat ke studiu studenty ze zahraničí. Ministryně vnitra dále trvá na tom, aby i ti studenti, kteří v mezidobí, kdy dostudují a čekají na schválení svého pracovního víza, z Británie odjeli.

James Brokenshire, spoluautor návrhu uvedl, že se tím zastaví podvodná imigrace, která zneužívá univerzit financovaných z veřejných prostředků. ,,Někteří lidé prodávají přístup na britský pracovní trh a mnoho zákazníků je ochotných si ho koupit. Pracovití daňoví poplatníci spolufinancují veřejné vysoké školy, od kterých očekávají nejvyšší úroveň vzdělávání – ne zadní dveře pro ty, kteří chtějí získat pracovní vízum.“

,,Naše reforma zahrnuje testování úrovně angličtiny nebo omezování přístupu studentů na pracovní trh,“ dodal Brokenshire s tím, že to vše má vést k větší kontrole přistěhovalectví ve prospěch Británie.

Čtěte také: Maďaři začali stavět plot proti uprchlíkům

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.