1 Showbyznys podporuje ANO

Zpěvačka Petra Janů stojí za Babišem: Politici nesnesli jeho úspěch

, NOVÉ

Témata:

Po Heleně Vondráčkové a Karlu Gottovi vyjádřila další populární zpěvačka z předlistopadové éry podporu hnutí ANO a jejímu lídrovi Andreji Babišovi. Petra Janů ke kauze ohledně nákupu korunových dluhopisů řekla, že kdyby na ně měla, koupila by si je také. Odstoupení Andreje Babiše z postu ministra financí Janů vnímá jako strategický tah před volbami, řekla v rozhovoru pro Parlamentní listy

Podle Petry Janů je Česká republika zemí, kde se odpouští vše, ale ne úspěch. Za úspěch Andreje Babiše považuje jeho přebytkové hospodaření, čímž politikům, kteří jsou ve vládě dlouho, „vše naboural“, a proto se snažili Babiše z postu ministra financí dostat. „Vytáhly se například korunové dluhopisy, které odsouhlasili Sobotka s Kalouskem,“ řekla Janů s tím, že kdyby na to sama měla prostředky, dluhopisy by si koupila také. „Prostě, hledaly se záminky, takové, aby ten člověk odstoupil, protože se mu daří,“ dodala.

Premiér Bohuslav Sobotka se rozhodl v květnu odvolat ministra financí kvůli podezření, že se Babiš nákupem jednokorunových dluhopisů vyhýbal placení daní. Přičemž se nepodařilo vysvětlit, zda měl na nákup dluhopisů ve výši 1,5 miliardy dostatek vlastních zdaněných peněz. Babiš byl také ve střetu zájmů, když mu jako ministrovi podléhala finanční správa, která by měla vyšetřovat nákup korunových dluhopisů od společnosti Agrofert v době, kdy ji vlastnil. Dalším problémem bylo, že ovlivňoval média, která vlastnil. Na veřejnost se dostaly nahrávky, na kterých se baví s redaktorem deníku MF DNES Markem Přibilem o vydávání článků proti svým konkurentům. Kvůli nahrávkám také zasedala ve sněmovně mimořádná schůze. Dalším problémem Andreje Babiše je kauza kolem Čapího hnízda. Firma patřila na přelomu let 2007 a 2008 do Agrofertu. Poté změnila formu vlastnictví, a nebylo tak možné dohledat jejího majitele. Díky změně dosáhla na evropskou dotaci ve výši 50 milionů, kterou by jako firma z koncernu Agrofert podle všeho dostat nemohla. Celý případ řeší Evropský úřad pro boj proti podvodům a také česká policie.

Demise Bohuslava Sobotky (ČSSD) Janů připadá jako cirkus. „Pan prezident, i když tedy mne docela mrazilo, mu to dal pěkně spolknout. Tím se bavil celý národ. Vyškolil ho tedy pěkně,“ komentovala Janů, jak na Hradě prezident Miloš Zeman uspořádal ceremoniál přijetí demise, kterou Sobotka nepodal.

Podporu hnutí ANO nedávno na sociální síti Facebook vyjádřila i zpěvačka Helena Vondráčková se svým manželem Martinem Michalem. „Tak aby bylo jasno. Před volbama máme rozhodnuto. Volíme Zemana a ANO. Pokud se toto naše rozhodnutí někomu příčí, může si nás zcela svobodně vymazat z přátel,“ uvedl na svém facebookovém profilu manžel a manažer zpěvačky Michal. Někdejší zlatá slavice Vondráčková je známá svou dlouhodobou podporou prezidenta Zemana. Již v roce 2013 na svém Facebooku zveřejnila, že jej v prezidentské volbě svým hlasem podpoří, a to proto, že je podle ní důstojným představitelem naší země schopným dodržet svá předsevzetí. 

Čtěte také: Tak aby bylo jasno, volíme Zemana a ANO, píší Vondráčková s Michalem

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Dlouholetým příznivcem Andreje Babiše je i mnohonásobný zlatý slavík Karel Gott, který ho podpořil už při vstupu do politiky.„Samozřejmě mám svého jasného favorita. Myslím, že ta osoba něco dokázala. V politice zatím moc ne, ale je to velmi úspěšný člověk. Ten, kdo umí dát dohromady velké věci, ten může dát dohromady i stát,“ pronesl Gott na adresu Andreje Babiše před sněmovními volbami v roce 2013. Rok předtím se Karel Gott zúčastnil Agrofert Tour po českých zemích, která vyvrcholila předvánočním koncertem v pražské O2 aréně. V roce 2014 uspořádal Gott na Babišově Čapím hnízdě svoji oslavu 75. narozenin.

Petra Janů (narozena 1952 v Praze) vystupovala od sedmdesátých let v divadle Semafor. Od roku 1977 vystupovala se skupinou Pro-rock, se kterou vydala své první album. Během kariéry hodně spolupracovala s Ondřejem Soukupem a Petrem Jandou, za této spolupráce vzniklo populární album Jedeme dál s láskou. V roce 1987 se stala slavicí. V devadesátých letech začala působit i v muzikálech. Na začátku tisíciletí obnovila spolupráci se Soukupem a jejím bývalým textařem Otou Peřinou a vydávají album Jedeme dál II.

Čtěte také: Půjdou lidovci a STAN s Babišem? ‚Koalice se dělá až po volbách,‘ říkají

Vzpomínky na Německý podzim Uplynulo 40 let od dramatu kolem teroristické organizace RAF. Lze její zločiny srovnávat s těmi islamistickými?
Blade Runner 2049: noir jen tak napůl Pokračování kultovního snímku je úchvatná podívaná, ale kam zmizela filozofie?
,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.