1 Medaile z Ria

Český čtyřkajak sahal po stříbru, nakonec ale v Riu dojel třetí

NOVÉ

Témata: ,

Český čtyřkajak na letní olympiádě v Riu získal bronzovou medaili v závodu na 1000 metrů. Posádka ve složení Daniel Havel, Jan Štěrba, Lukáš Trefil a Josef dostál nakonec ve finiši těsně nestačila na soupeře ze Slovenska, s nimiž prohráli o sedm setin vteřiny. Na prvním místě skončili kajakáři z Německa.

Čeští kajakáři tak navázali na třetí příčku z předchozí olympijské výpravy z roku 2012 v Londýně. Na prvních 250 metrech se sice Češi pohybovali až na páté pozici, výborným výkonem se však vypracovali až na třetí místo. V závěru dokonce útočili na stříbrnou medaili, slovenští závodníci jim však přece jen utekli o pouhých sedm setin vteřiny. Pro první příčku si suverénně dojelo Německo.

Čtěte také: Oštěpařka Špotáková vydolovala zbytky sil a získala bronz


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.