1 Do vězení za kouření

Tunisan si zapálil cigaretu během ramadánu, dostal měsíc vězení

, NOVÉ

Témata: ,

Tuniský soud poslal na měsíc za mříže muže, který si ve dne na veřejnosti během muslimského postního měsíce zapálil cigaretu. Informoval o tom dnes zpravodajský web BBC. Postní měsíc ramadán je jedním z pěti pilířů islámu a má sloužit přiblížení člověka k Bohu.

Půst muslimové drží od rozednění do setmění. Výjimky jsou povoleny pro staré a nemocné lidi, kojící nebo těhotné ženy či malé děti. Během ramadánu platí omezení i pro kouření, sexuální život a válčení.

Muže, který kouřil před soudem v pobřežním městě Bizerta, spatřil zaměstnanec soudu, který incident nahlásil úřadům. Muže pak zatkla policie.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Ačkoliv v Tunisku není žádný zákon, který by jíst a pít během postního měsíce zakazoval, podobné incidenty se v zemi během ramadánu opakují.

Začátkem června byli čtyři muži v Tunisku odsouzeni k měsíčnímu vězení za to, že ve dne jedli v parku.

V neděli několik desítek Tunisanů vyšlo do ulic na protest proti zatčení těchto lidí a požadovali, aby v budoucnu úřady nestíhaly osoby, které se rozhodnou ve dne jíst či pít.

Čtěte také: Opakování arabského jara? V Tunisku se na protest zapálil prodavač

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.