1 Útok v Londýně

Záběry ukazují paniku v parlamentu. Útočník byl 90 metrů od premiérky

, NOVÉ

Témata: , ,

Ve Velké Británii se začíná objevovat kritika ohledně chování bezpečnostních složek během teroristického útoku u britského parlamentu. Záběry zevnitř budovy ukazují paniku poslanců ve chvíli, kdy venku řádil terorista. Britští poslanci vyzývají k přezkoumání bezpečnostních opatření kolem budov parlamentu, píše The Guardian

Pochybnosti o bezpečnosti parlamentu vyvolává okolnost, že terorista vnikl do areálu parlamentu přes známou „skulinu“ v ochraně parlamentních budov. Útočník vběhl na nádvoří parlamentu skrze vjezd Carriege Gates, který bývá často otevřený, jelikož ho používají poslanci k rychlému přesunu do sněmovny. Brána je chráněna pouze neozbrojenými policisty. Podle deníku The Guardian terorista nebyl zneškodněn policisty ve službě, ale ministerskou ochrankou.

Video natočené konzervativním poslancem Davidem Davies ukazuje paniku uvnitř parlamentu ve chvíli útoku.

Pochybnosti rovněž o zajištění ochrany vyvolává rovněž video zveřejněné britským deníkem The Sun, na němž je vidět, jak členové ochranky rychle odvádějí do auta premiérku Theresu Mayovou během středečního teroristického útoku u parlamentu v Londýně. Záběry pořídil svědek z oken Westminsterského paláce.

Mayovou, která byla v době atentátu v parlamentu, na záběrech doprovází několik příslušníků ostrahy, z toho nejméně jeden je ozbrojen. The Sun uvádí, že premiérka byla od místa útoku, při němž přišli o život nejméně čtyři lidé, vzdálena jen asi 90 metrů.

Předsedkyně vlády na videu na okamžik zamíří nesprávným směrem, než ji ochranka navede do správného vozu. Šedý Jaguar XJ pak odjíždí z parlamentního komplexu do sídla premiérů v Downing Street.

Čtěte také: Londýnský terorista byl Brit Masood. Okolí ho popisuje jako „úpíra“

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.