1 Ozbrojený útok v Praze

V Praze údajně pobodali muslimského aktivistu. Pomáhal uprchlíkům

NOVÉ

Témata: , , , ,

Jedenačtyřicetiletého muže muslimského vyznání v sobotu někdo napadl a pobodal poblíž Kodaňské ulice v pražských Vršovicích, s bodným poraněním skončil v nemocnici z níž byl již propuštěn. Informaci uvedl server lidovky.cz. Policie nyní vyhodnocuje kamerové záznamy. Důvodem pro napadení mohl být mužův muslimský původ a to, že se zapojoval jako aktivista při pomoci uprchlíkům.

Podle policejní mluvčí je vyšetřování případu v prvopočátcích a žádné závěry nelze dělat. „Případem se zabýváme, prověřujeme všechny souvislosti a budeme čekat, až podle zdravotního stavu budeme moci poškozeného řádně vyslechnout,“ dodala Zoulová.

Mluvčí pražské záchranné služby Jiřina Ernestová potvrdila, že v sobotu převáželi muže s bodným poraněním do vinohradské nemocnice. „U zásahu nebyl ani lékař, byla tam jenom posádka rychlé zdravotnické pomoci. Ten muž si sám z domova zavolal naši pomoc s tím, že ho údajně venku někdo měl napadnout,“ uvedla mluvčí.

Přítelkyně napadeného serveru lidovky.cz řekla, že útoku předcházelo několik výhrůžek v souvislosti s tím, že se oba angažují v pomoci uprchlíkům. Před časem například napadenému někdo nasprejoval na auto symbol hákového kříže nebo dva muži se ho pokusili najít v jedné z pražských muslimských modliteben. „V pomoci uprchlíkům jsme ‚známé persóny‘ a chodí výhrůžky nám oběma. A muslimové tady se bojí jakékoliv veřejné pozornosti, bojí se, že naštvou většinu,“ řekla přítelkyně pobodaného serveru lidovky.cz a dodala, že útočníci si v sobotu na napadeného údajně počkali, když si šel zaběhat.

Podle posledního sčítání lidu žije v České republice oficiálně téměř 1500 muslimů, reálně jich je ale asi desetinásobně více.

Čtěte také: Bombu je potřeba hledat u muslima, ne u bělocha, napsal sloupkař

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.