2 Silvestr v Německu

Německá policie v Kolíně nad Rýnem zastavila vlak s Afričany

, , AKTUALIZOVÁNO

Témata: ,

Německá policie v poslední večer roku 2016 zastavila v centru Kolína nad Rýnem vlak s cizinci, převážně ze severní Afriky. Přes 300 z nich muselo vystoupit na hlavní vlakové stanici, kde jim policie kontrolovala doklady. Podle serveru Fokus.de byli někteří z nich zadrženi. Policie tím chtěla zabránit loňským sexuálním útokům na ženy ze strany migrantů. Loni policie informace o útocích celé týdny tajila, nyní se německá média o oslavách a případných problémech snaží trochu informovat, ale zprávy jsou i tak zatím omezené.

Bezpečnostní složky obklíčily velkou skupinu cizinců poblíž hlavního nádraží v Kolíně nad Rýnem a nyní jim prověřují doklady totožnosti. Zatím není jasné, proč se shromáždili v tak hojném počtu. Některé z nich policie již zadržela. V centru Kolína se pohybovalo přes 1500 německých policistů, po zadržení skupiny Afričanů ale policie žádala o posily, píše server Fokus.de.

Policie navíc oznámila, že během silvestrovských oslav v Berlíně zatkla muže, který vykřikoval „bomba, bomba, bomba“. Podle policejního sdělení na twitteru rozhodně nešlo o povedený vtip, a tak nejmenovaný výtečník „momentálně slaví příchod Nového roku spolu s námi“ na policejní strážnici.

Desítky tisíc lidí vítaly Nový rok na veliké party u Braniborské brány. Oslavy provázely zpřísněná bezpečnostní opatření. Velké betonové zábrany měly zabránit opakování tragického útoku nákladním vozem, který si v Berlíně ještě před Vánoci vyžádal životy 12 lidí. Čtyřiadvacetiletý Tunisan, podezřelý z útoku, byl zastřelen o několik dní později policisty v Itálii.

Čtěte také: Kolín nad Rýnem se připravuje na Silvestra. Bojí se sexuálních útoků

, ,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.