Německá policie v Kolíně nad Rýnem zastavila vlak s Afričany

Silvestr v Německu

Německá policie v Kolíně nad Rýnem zastavila vlak s AfričanyAKTUALIZOVÁNO 2
Svět

vt Echo24

Německá policie v poslední večer roku 2016 zastavila v centru Kolína nad Rýnem vlak s cizinci, převážně ze severní Afriky. Přes 300 z nich muselo vystoupit na hlavní vlakové stanici, kde jim policie kontrolovala doklady. Podle serveru Fokus.de byli někteří z nich zadrženi. Policie tím chtěla zabránit loňským sexuálním útokům na ženy ze strany migrantů. Loni policie informace o útocích celé týdny tajila, nyní se německá média o oslavách a případných problémech snaží trochu informovat, ale zprávy jsou i tak zatím omezené.

Bezpečnostní složky obklíčily velkou skupinu cizinců poblíž hlavního nádraží v Kolíně nad Rýnem a nyní jim prověřují doklady totožnosti. Zatím není jasné, proč se shromáždili v tak hojném počtu. Některé z nich policie již zadržela. V centru Kolína se pohybovalo přes 1500 německých policistů, po zadržení skupiny Afričanů ale policie žádala o posily, píše server Fokus.de.

Policie navíc oznámila, že během silvestrovských oslav v Berlíně zatkla muže, který vykřikoval „bomba, bomba, bomba“. Podle policejního sdělení na twitteru rozhodně nešlo o povedený vtip, a tak nejmenovaný výtečník „momentálně slaví příchod Nového roku spolu s námi“ na policejní strážnici.

Desítky tisíc lidí vítaly Nový rok na veliké party u Braniborské brány. Oslavy provázely zpřísněná bezpečnostní opatření. Velké betonové zábrany měly zabránit opakování tragického útoku nákladním vozem, který si v Berlíně ještě před Vánoci vyžádal životy 12 lidí. Čtyřiadvacetiletý Tunisan, podezřelý z útoku, byl zastřelen o několik dní později policisty v Itálii.

Čtěte také: Kolín nad Rýnem se připravuje na Silvestra. Bojí se sexuálních útoků