10 Rozsáhlá fotogalerie

‚Invaze muslimů.‘ Modlí se na Vítkově, v Brně i v Krumlově

, NOVÉ

Témata: , ,

Senátor Jan Veleba se v pondělí na svém facebookovém profilu podělil o zážitek, kdy na nádvoří Pražského hradu potkal skupinu sedmi modlících se muslimů. Sám upozornil, že neví, jestli to byla náhoda, záměr či provokace. Provokativně však na Facebooku zareagovali autoři satirické komunity Jiří Ovčáček a vytvořili několik koláží. Skupinu modlících se muslimů zasadili na známá místa v Česku – před Pražský hrad, Staroměstský orloj, na zámek v Českém Krumlově nebo před památník na Vítkově. A své příznivce vyzvali, aby přidávali další výtvory. Prohlédněte si fotogalerii.

Pondělní událost šokovala senátora Velebu natolik, že ,,ani nebyl schopen vytáhnout z kapsy mobil a začít fotit“. Lidem, kteří jeho tvrzení nevěří, vzkazuje, že lze jeho slova snadno ověřit – nádvoří Pražského hradu je totiž monitorováno kamerami. Doplnil také, že příspěvek psal s vědomím, že tím vyvolá zájem útvaru ochrany Pražského hradu. Záměr šířit ve společnosti nenávist Veleba odmítá.

MUSLIMOVÉ NA PRAŽSKÉM HRADĚDnes v 15:05 hod. jsem odcházel dveřmi pod balkonem na hradním nádvoří Pražského hradu…

Zveřejnil(a) Jan Veleba dne 15. únor 2016

Čtěte také: Senátor Veleba byl v šoku. Na Hradě viděl modlící se muslimy

Hned druhý den zareagovali na senátorův příspěvek uživatelé sociálních sítí. Komunita, která si bere na paškál hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka, na Facebooku zveřejnila příspěvek čítající několik ,,důkazů“. ,,Ukazuje se, že informace Honzy Veleby o tom, že se v Česku na veřejných místech modlí muslimové, jsou bohužel skutečné. Do schránky mi chodí desítky a desítky důkazů o tom, jak muslimové terorizují Česko a ničí jeho kulturu,“ napsal fiktivní Ovčáček.

Díky úspěchu koláží, na nichž šestice muslimů klečí a modlí se například před Pražským hradem, před orlojem na Staroměstském náměstí, na náměstí v Brně, Pardubicích nebo Hradci Králové, vyhlásili správci skupiny soutěž o další povedené výtvory.

Ukazuje se, že informace Honzy Veleby o tom, že se v Česku na veřejných místech modlí muslimové, jsou bohužel skutečné….

Zveřejnil(a) Jiří Ovčáček dne 16. únor 2016
,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.