1 Kolize letadla s dronem

Britské letadlo se srazilo s dronem

AKTUALIZOVÁNO

Témata: , ,

Britské letadlo mířící na letiště Heathrow v Londýně se srazilo s letícím dronem. O události informoval pilot ihned po přistání. Věří, že šlo o řízeného drona. Šlo by tak o vůbec první srážku tohoto druhu. O událostech informovalo BBC.

V letadle z Ženevy bylo 132 pasažérů a pětičlenná posádka. Mluvčí British Airways informoval, že nikdo nebyl zraněn. „Naše letadlo bezpečně přistálo, bylo prověřeno našimi techniky a je připraveno na svůj další let,“ uvedl.

K incidentu došlo ve 13:50 a začal se okamžitě prošetřovat. Tamní policie zatím nikoho nezadržela, informovalo BBC.

Provoz dronů je v okruhu okolo letiště přísně zakázaný, nicméně jak legislativa, tak kontrola není obecně ještě na úrovni současného drtivého nástupu dronů.

Incident následuje po varování Mezinárodního sdružení leteckých dopravců začátkem tohoto roku, že drony provozované širokou veřejností jsou „reálnou a rostoucí hrozbou“ pro civilní letadla.

Již minulý rok bylo v Británii hlášeno několik vážných incidentů v blízkosti letišť, kdy se drony těsně minuly s letadly.

 


Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.