2 Policisté žádají o pomoc

Třískův pád z mostu byla nešťastná náhoda, soudí policie

, AKTUALIZOVÁNO

Témata: , , ,

V noci na pondělí zemřel v Ústřední vojenské nemocnici na následky pádu z Karlova mostu známý herec Jan Tříska (80). Policisté v pondělí dopoledne požádali veřejnost o pomoc při objasnění celé události. Žádají svědky o spolupráci a případné poskytnutí obrazových materiálů, tedy fotografií nebo videí. Policisté se domnívají, že se jednalo nejspíš o nešťastnou náhodu, nikoliv o úmyslný čin.

„Mohu říct, že z dosavadního prošetřování vyplývají okolnosti, na základě kterých vyšetřování tíhne spíš k tomu, že se jednalo o nešťastnou náhodu než cílené jednání,“ řekl deníku Echo24 pražský policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Podle něj vyšetřovatelé disponují několika svědky, žádají však veřejnost o větší pomoc, zejména by uvítali obrazové materiály, které by mohly pomoci k rychlému objasnění tragické události. „V rámci rychlého dokončení prošetřování prosíme občany, kteří byli v sobotu kolem 16. hodiny na Karlově mostě nebo na výletní lodi poblíž a mají videa nebo fotografie, ať se obrátí na služebny Policie ČR nebo na linku 158 a své informace nám předají,“ žádá policie prostřednictvím tiskového mluvčího.

To, že se mohlo jednat o nešťastnou náhodu, naznačují i výpovědi Třískových kolegů. Podle nich chodíval známý herec na Karlův most vždy před natáčením nových filmů. Třísku z vody vytáhli dva cestující z okolo projíždějící lodi. Nejevil známky života, nedýchal a byl v bezvědomí. „Oba zachránci ho proto za pomoci telefonických instrukcí operátorky záchranné služby oživovali až do příjezdu záchranářů. Ti ho přebírali už s obnovenou srdeční funkcí,“ řekla mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová. Záchranáři poté pacienta uvedli do umělého spánku, zajistili mu dýchací cesty a převezli ho do Ústřední vojenské nemocnice. Tam v noci na pondělí zemřel.

Tříska patřil k nejtalentovanějším hercům generace 60. let, po emigraci v 70. letech se prosadil i v Hollywoodu. Po listopadové revoluci v Česku hrál třeba ve Svěrákových filmech Obecná škola a naposledy Po strništi bos.

Čtěte také: Zemřel Jan Tříska, skvělý herec, který prorazil i v Hollywoodu

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.