2 Policisté žádají o pomoc

Třískův pád z mostu byla nešťastná náhoda, soudí policie

, AKTUALIZOVÁNO

Témata: , , ,

V noci na pondělí zemřel v Ústřední vojenské nemocnici na následky pádu z Karlova mostu známý herec Jan Tříska (80). Policisté v pondělí dopoledne požádali veřejnost o pomoc při objasnění celé události. Žádají svědky o spolupráci a případné poskytnutí obrazových materiálů, tedy fotografií nebo videí. Policisté se domnívají, že se jednalo nejspíš o nešťastnou náhodu, nikoliv o úmyslný čin.

„Mohu říct, že z dosavadního prošetřování vyplývají okolnosti, na základě kterých vyšetřování tíhne spíš k tomu, že se jednalo o nešťastnou náhodu než cílené jednání,“ řekl deníku Echo24 pražský policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Podle něj vyšetřovatelé disponují několika svědky, žádají však veřejnost o větší pomoc, zejména by uvítali obrazové materiály, které by mohly pomoci k rychlému objasnění tragické události. „V rámci rychlého dokončení prošetřování prosíme občany, kteří byli v sobotu kolem 16. hodiny na Karlově mostě nebo na výletní lodi poblíž a mají videa nebo fotografie, ať se obrátí na služebny Policie ČR nebo na linku 158 a své informace nám předají,“ žádá policie prostřednictvím tiskového mluvčího.

To, že se mohlo jednat o nešťastnou náhodu, naznačují i výpovědi Třískových kolegů. Podle nich chodíval známý herec na Karlův most vždy před natáčením nových filmů. Třísku z vody vytáhli dva cestující z okolo projíždějící lodi. Nejevil známky života, nedýchal a byl v bezvědomí. „Oba zachránci ho proto za pomoci telefonických instrukcí operátorky záchranné služby oživovali až do příjezdu záchranářů. Ti ho přebírali už s obnovenou srdeční funkcí,“ řekla mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová. Záchranáři poté pacienta uvedli do umělého spánku, zajistili mu dýchací cesty a převezli ho do Ústřední vojenské nemocnice. Tam v noci na pondělí zemřel.

Tříska patřil k nejtalentovanějším hercům generace 60. let, po emigraci v 70. letech se prosadil i v Hollywoodu. Po listopadové revoluci v Česku hrál třeba ve Svěrákových filmech Obecná škola a naposledy Po strništi bos.

Čtěte také: Zemřel Jan Tříska, skvělý herec, který prorazil i v Hollywoodu

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.