Příchozí platby mě nic nestojí, pěkně se mi kumulují halířky, říká Zeman

Proč je máslo drahé?

Příchozí platby mě nic nestojí, pěkně se mi kumulují halířky, říká ZemanNOVÉ 1
Domov

drb

Receptem na snížení cen másla je podle prezidenta Miloše Zemana zrušení protiruských sankcí. České vlajky na dálničních billboardech se mu líbí a billboardy by neodstraňoval. Zeman to prohlásil v nedělním rozhovoru na rádiu Frekvence 1 v pořadu Press klub. V pondělí si má promluvit také s hokejistou Jaromírem Jágrem a vyjádřit přání, aby hrál českou extraligu.

Transparentní volební účet Miloše Zemana se stal krátce po zřízení terčem vtipálků i jeho odpůrců. Ti mu posílají minimální finanční obnosy, zejména platby ve výši jednoho haléře. Do vzkazů pro příjemce pak píší kritiku na prezidenta, případně nabízejí či poptávají nějaké zboží nebo využívají transparentní účet i jako chat. Nedávno se také objevila série haléřových plateb za sebou a ve vzkazech pro příjemce byl obrázek Pikachu. 

„Pobavilo mě to, protože ti pitomci nevědí, že banka nezpoplatňuje příchozí, ale jen odchozí haléře. Mně se tedy pěkně kumulují halířky, zatímco odesílatelům naskakují poplatky za odchozí platby,“ řekl prezident Zeman moderátorovi Luboši Xaverovi Veselému.

Ten se ho také zeptal, proč v pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov občas školí moderátora Jaromíra Soukupa. „Já to dělám už 25 let. Školím všechny moderátory, včetně vás, Xavere,“ odpověděl na otázku jednoho z posluchačů. 

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

V pořadu došlo také na téma drahého másla. 250 gramů másla totiž v současnosti stojí kolem 50 korun, máslo podstatně zdražilo a je u v České republice většinou dražší než v jiných evropských zemích. „Evropská komise přijala pravidla, že se mají vyplácet dotace za to, když nevyrábíte mléko. Pokud se vyplácejí dotace, že něco nevyrábíte, tak to nevyrábíte. Potom je toho málo, a důsledkem toho rostou ceny. Řešením je zrušit dotace na tzv. nadvýrobu. Zrušit sankce proti Rusku, tím pádem i ruské sankce proti nám. Ty se týkají zejména zemědělských a potravinářských produktů. A pak cena másla pěkně klesne,“ domnívá se Zeman.

Jeden z posluchačů se dosluhujícího prezidenta zeptal také na to, proč nezastaví trestní stíhání politiků Babiše a Faltýnka (oba ANO). „Dosud k trestnímu stíhání nedošlo, proto nemám co zastavovat. Důvod, proč si myslím, že se jedná o policejní provokaci, je, že když vyšla najevo Kubiceho zpráva, byla to ČSSD, která ječela, že se jedná o předvolební policejní provokaci. Proto měřme každému stejným metrem,“ řekl prezident.

Podle Zemana by měly zůstat u tuzemských dálnic billboardy s českými vlajkami. Připomínají mu totiž Ameriku. „Je to krásné. Když přijedete do Ameriky, u každého dřevěného domečku visí americká vlajka. Tak proč by u českých silnic nevisela? Ať tam zůstane a nikdo ji neodstraňuje, budeme jako Amerika. Zákonodárci někdy tvoří zákony, nad kterými se dá zasmát nebo zaplakat. Odstranění bilboardů považuji za zbytečné,“ nechal se v živě vysílaném rozhovoru z Lán slyšet Zeman.

Prezident se pustil také do komentářů o fotbale a hokeji. Řekl, že kouče fotbalového národního týmu Karla Jarolíma by neodvolal. Podle něj by měl „dostat čas, aby se svým materiálem pracoval“. Reagoval také na to, že je populární hokejista Jaromír Jágr stále bez angažmá. „Zítra budu s Jágrem možná mluvit, takže se ho zeptám na jeho situaci. Sám bych jako patriot uvítal, kdyby hrál hokej u nás,“ dodal Zeman.

Čtěte také: Podpoří komunisté volbu Zemana? Stanovili podmínky pro kandidáta na Hrad