1 Osamu Okamura: Bratra nevolím

I nejmladší z bratrů Okamurových si od Tomia drží odstup, s jeho názory nesouhlasí

, NOVÉ

Témata: , ,

Nejdříve se proti politice Tomio Okamury postavil jeho starší bratr Hayato, který se zároveň rozhodl kandidovat do sněmovny za KDU-ČSL. Teď veřejně vyjádřil nesouhlas s politickými vizemi svého bratra i nejmladší z bratrů, architekt Osamu Okamura. 

„Mé jméno je v Česku poměrně netypické. Hodně lidí se mě proto na něj ptá, kdekoli, kde říkám své jméno – třeba na poště. V tu chvíli to vnímám velmi, jinak ne. Když odpovím, že jsem bratr Tomia, reakce jsou různé,“ svěřil se Osamu Okamura v rozhovoru pro Český rozhlas.

„Někteří lidé říkají, že bratrovi fandí. A já zase nemám problém říct, že na politické věci mám jiný názor a nejsem jeho voličem. Potom vznikne třeba malá diskuse, paní na přepážce je třeba trošku zaražená, ale pak se tomu spolu zasmějeme,“ vysvětlil Osamu v rozhlasovém rozhovoru svůj vztah k bratrově politice.

Politika byla v rodině Okamurů vždy přítomná. „V naší širší rodině byl zájem o politické dění naprosto běžný. Když jsem se ve škole nudil, četl jsem si pod lavicí noviny. Z nás tří bratrů do politiky aktivně jako první vstoupil Tomio,“ říká architekt Osamu Okamura.

V dubnu oznámil kandidaturu do Poslanecké sněmovny za KDU-ČSL nejstarší z bratrů Hayato Okamura. Hayato s předsedou SPD naprosto nesouhlasí a chce vstoupit do politiky i proto, aby očistil jméno své rodiny.

Souboj dvou bratrů nedávno vyvrcholil. Hayato obvinil Tomia, že má smělý plán: s ruskou podporou rozložit Evropskou unii a ovládnout Českou republiku. Tomio však bratrova slova rezolutně odmítl.

Čtěte také: Bratrský boj. „Bojím se, že Tomio spolupracuje s Putinem,“ říká starší Okamura

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.