2 INSPIRACE NEZÁVISLOSTÍ

Babiš si na Slovensku koupil doménu Echo24.sk. A chystá web

NOVÉ

Slovenské vydavatelství Andreje Babiše Ecopress si koupilo doménu Echo24.sk (s deníkem Echo24.cz nemá nic společného). Informuje o tom slovenský server Omédiách.com. Doména www.echo24.sk je přesměrována a odvede uživatele na zpravodajský server hnonline.sk, který vydává právě Babišův Ecopress.

Agrofert Andreje Babiše získal slovenské vydavatelství Ecopress, které vydává například právě Hospodárske noviny, v loňském roce. Krátce poté, co letos v půlce března v Česku začal fungovat internetový deník Echo24.cz, si Babišův Ecopress v dubnu zaregistroval doménu Echo24.sk. Podle informací serveru O médiách nyní Ecopress, kterému dnes šéfuje bývalý šéfredaktor českého Blesku Vladimír Mužík, chystá dokonce na této doméně spuštění webu.

„V souvislosti s doménou echo24.sk, kterou Ecopress zaregistroval před více než půl rokem, chystáme spustit v roce 2015 studentský projekt nezávislé žurnalistiky. Práci s budoucími novináři považujeme za důležitou součást naší strategie. Chceme jim vytvořit platformu na získávaní zkušeností, které by jinak v akademickém prostředí jen těžko získali," řekl pro Omédiách.com ředitel marketing a PR Ecopressu Denis Schvarcz.

Vydavatel a šéfredaktor Dalibor Balšínek k tomu říká: „Andrej Babiš a jeho lidé pochopili, že celý koncept Echo24.cz, včetně tištěného a digitálního Týdeníku Echo, je úspěšný. A také by takový úspěch chtěli. Echo24.cz na rozdíl od Babišových deníků, které se potýkají s neustálým a zvětšujícím se propadem, roste – v listopadu budeme mít téměř 500 tisíc uživatelů podle měření Google. Úspěšně se nám taky povedlo uvést Týdeník Echo, kterého se prodává celkem 10 tisíc kusů. Věřím proto, že by Andrej Babiš chtěl také něco takového zažít i na mediálním poli. Úspěch a důvěra se ale u čtenářů koupit nedá. Zároveň bych chtěl čtenáře ubezpečit, že akvizice slovenské domény Andrejem Babišem nás nijak neohrožuje a zdůrazňuji, že s námi to nemá nic společného.“

Server Echo 24.cz a Týdeník Echo vytvářejí novináři, kteří odešli loni na podzim z Lidových novin poté, co vydavatele společnost Mafra, koupil podnikatel a vlastník politického strany ANO Andrej Babiš. „Echo24.cz jsme založili proto, že jsme přesvědčeni, že v demokratické společnosti musí být rovnováha sil a média, pokud mají být pro společnost užitečná, musí být nezávislá na politických stranách,“ říká Balšínek.

Čtěte také: Spouštíme Echo24.cz, nový internetový deník 


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.