Tvrdík si k Číňanům stahuje hradního protokoláře. A mlží

"Divná doba"

Tvrdík si k Číňanům stahuje hradního protokoláře. A mlžíNOVÉ
Jaroslav Tvrdík. Foto: FOTO: : Wikimedia Commons - Petr Šmerkl
1
Domov
Echo24
Sdílet:

Jistý rozruch vzbudily zprávy o tom, že zástupce ředitele hradního protokolu Miroslav Sklenář na Hradě končí a odchází k čínské firmě CEFC, která v poslední době rozsáhle investuje v České republice. Podle informací tabletového týdeníku Dotyk má nově působit jako zástupce Jaroslava Tvrdíka, který bude české (evropské) zastoupení CEFC řídit. Tvrdík ale prý o ničem takovém neví.

„Divná doba. Protokolář Václava Havla Miroslav Sklenář jde podle @TydenikDotyk k Číňanům do CEFC, kde bude zástupcem Jaroslava Tvrdíka…,“ komentoval na svém twitterovém účtu Sklenářův odchod zástupce šéfredaktora zpravodajství České televize František Lutonský.

Na jeho příspěvek však komentářem odpověděl Jaroslav Tvrdík, který podle informací týdeníku Dotyk bude Sklenářův nový šéf v CEFC. Budoucí šéf českého (evropského) zastupitelství čínské firmy napsal: „Divná doba i v tom, že se novináři ani nezeptají a vystačí si sami s virtuální realitou :-((.“

Na to však znovu zareagoval Lutonský, který se Tvrdíka zeptal, jak to teda se Sklenářovým odchodem k CEFC je. „Doposud jsem byl přesvědčen, že nástupy manažerů oznamují firmy nebo jejich majitelé, ale asi se pletu,“ odpověděl na jeho dotaz Tvrdík.

Do celé diskuse se tak musel vložit samotný týdeník Dotyk, který Sklenářův odchod k CEFC jako první oznámil. Týdeník připomněl vyjádření, které mu Sklenář poskytl a pokusil se tak vše uvést na pravou míru. „Vaše informace jsou v zásadě správné, detaily mého působení se dolaďují v těchto dnech,“ řekl týdeníku Sklenář.

Na komentář Týdeníku Dotyk však znovu zareagoval Tvrdík, který Sklenářovo vyjádření zpochybnil. „Nedisponuji informací, že by pan Sklenář měl být mým zástupcem. Nemám k tomu dál co dodat,“ napsal někdejší ministr obrany.

Samotný Sklenář, kvůli kterému celá diskuse začala, byl zástupcem ředitele hradního protokolu od loňského července, funkci protokoláře kdysi vykonával i u Václava Havla. O jeho odchodu k „blíže nespecifikované“ čínské firmě referovaly už letos v březnu Hospodářské noviny.

Firma China Energy Company Limited (CEFC), která je největší soukromou společnosti v Šanghaji a šestou největší privátní firmou v Číně, v Česku vstoupila do aerolinek Travel Service, převzala podíl v Pivovarech Lobkowicz Group, mediálních firmách Médea Group a Empresa Media podnikatele Jaromíra Soukupa a stala se většinovým vlastníkem fotbalové Slavie Praha. Předseda představenstva CEFC Jie Ťien-ming je od dubna také členem poradního týmu českého prezidenta Miloše Zemana.

Čtěte také: Proč se Čínané spojují s našimi oligarchy

Čínský vpád do centra české moci. Je tu neprůhledná CEFC

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články