1

Brit urazil národní klobásu. Hrozí mu léta vězení

, , NOVÉ

Témata: ,

Pětileté vězení hrozí v Kyrgyzstánu Britovi, který byl v této převážně muslimské zemi zatčen za to, že urazil místní tradiční jídlo. O kyrgyzské speciální klobáse totiž Michael Mcfeat, zaměstnanec zlatého dolu v této středoasijské zemi, na Facebooku napsal, že je to „koňský penis“.

Zaměstnanci kyrgyzského dolu Kumtor, který vlastní kanadská společnost Centerra Gold, si Mcfeatova komentáře na Facebooku všimli a protože je pohoršil, vstoupili do stávky. Do práce se vrátili až dnes, v okamžiku, kdy byl Brit zatčen. Místní justice Mcfeata obvinila z podněcování rasové nesnášenlivosti. Za to mu podle zákonů této bývalé sovětské republiky hrozí tři až pět let žaláře.

Klobása, kterou si Kyrgyzstánci dopřávají u příležitosti svátků na konci kalendářního roku, je vyrobena z koňského masa. Jídla z koňského masa jsou zde zvlášť ceněná a vyhledávaná – po pádu bývalého Sovětského svazu v zemi došlo k oživení nomádské tradice.

Michael Mcfeat vzkaz z Facebooku smazal a omluvil všem kolegům z dolu, který představuje 10 % ekonomiky země. Ujistil přitom, že rozhodně neměl v úmyslu někoho urazit. Napsal také, že lidé, kteří byli zachyceni na fotce ilustrující jeho urážlivý vzkaz, s tím neměli nic společného.

I would like to take the opportunity to sincerely appologise for the comment I made on here about the kygyz people and…

Zveřejnil(a) Michael Mcfeat dne 2. leden 2016

Čtěte také: Kyrgyzský islamista vyhrožuje Rusku a volá po svaté válce

, ,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.