1 Dopadení útočníka

Speciální komando USA zasáhlo. V Libyi zajalo prominentního islamistu

, NOVÉ

Témata: , , , , ,

Americké zvláštní jednotky zajaly v Libyi muže, který se údajně zásadní měrou podílel na útoku proti americkému konzulátu v Benghází v září 2012. Při incidentu zahynul velvyslanec Christopher Stevens, jeden zaměstnanec ministerstva zahraničí a dva najatí bezpečnostní pracovníci.

Bílý dům v prohlášení uvedl, že zadrženým je Mustafa Imám. Podle prezidenta Donalda Trumpa, který zásah schválil, bude muž v USA postaven před soud. Zajatec je podle agentur již přepravován do Spojených států.

Operace vedoucí k jeho zadržení byla provedena v součinnosti s mezinárodně uznávanou libyjskou vládou.

Incident se přetřásal mimo jiné během loňské předvolební kampaně, kdy na prezidentku kandidovala Hillary Clintonová, která v době útoku byla ministryní zahraničí ve vládě demokrata Baracka Obamy. Clintonové republikánští politici kladli za vinu, že nedokázala životy Američanů ochránit.

Čtěte také: Do USA nesmí cestovat občané osmi států. Trump podepsal nová opatření

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.