1 Trump o cestě púo Asii

Úžasný úspěch, pochválil se Trump za svou cestu po Asii

NOVÉ

Témata:

Za „úžasný úspěch“ v projevu v Bílém domě označil prezident Donald Trump svou nedávnou asijskou cestu, která ho zavedla do Japonska, Jižní Koreje, Číny, Vietnamu a na Filipíny. V projevu, proneseném s vehemencí hodnou volební kampaně, zhodnotil americkou zahraniční politiku v prvním roce svého vládnutí. Prestiž Spojených států nebyla podle prezidenta nikdy větší než nyní. „NATO, věřte mi, je se mnou velmi spokojené, jakož i se vším, co jsem udělal,“ řekl mimo jiné Trump.

Smyslem všech zahraničně politických akcí nynější vlády je sloužit zájmům amerického lidu a prosazovat jeho zájmy, řekl Trump. Konstatoval, že jeho asijská cesta sledovala tři hlavní cíle: spojit svět proti hrozbě jaderných zbraní KLDR, posílit spojenectví a hospodářskou spolupráci s regionálními partnery a „konečně“ prosadit v mezinárodním obchodě spravedlnost a vzájemnost.

Americký prezident v obsáhlém, předem připraveném projevu podrobně vypočítal úspěchy, kterých podle něj bylo během jeho cesty do východní Asie dosaženo. Zvlášť vyzdvihl shodu v bezpečnostních otázkách a zdůraznil, že cesta přinesla Spojeným státům spoustu nových pracovních míst.

O krátkém setkání s ruským vůdcem Vladimirem Putinem ve Vietnamu se ve své rekapitulaci Trump nezmínil. „Milí občané, budoucnost nebyla nikdy zářivější,“ uzavřel americký prezident své prohlášení.

Protože personál Bílého domu tentokrát zapomněl postavit na řečnický pult tradiční sklenku s vodou, neváhal se Trump občerstvovat doušky přímo z lahve, kterou našel na podlaze a kterou si otevřel. Prostor pro dotazy přítomným novinářům nedal.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Piráti ani ČSSD do „demokratického bloku“ nevstoupí. S díky odmítli


Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.