1 Továrník chce být senátor

Velká volební komedie pokračuje. Hlavatému se prý lidé za kroužkování omlouvají, do Senátu půjde

NOVÉ

Témata:

Majitel textilky Juta se i přes protesty šéfa hnutí ANO Andreje Babiše rozhodl kandidovat v senátních volbách. Informaci přinesly Hospodářské noviny. Lidé se mu prý za to, že ho volili a kroužkovali už omlouvají.

Velkopodnikatel v poslední době udivuje zmateností a značně kontroverzními prohlášeními. O senátorské křeslo Jiří Hlavatý přišel tím, že byl zvolen poslancem z 18. místa kandidátky. Od voličů dostal 4859 preferenčních hlasů. Mandát v Senátu mu tak automaticky zanikl. Hlavatý po svém zvolení v médiích uvedl, že se stal obětí, když byl zbaven senátního mandátu. „Nepovažuji to za demokratické a vracíme se zpátky do totality. Měl bych si svobodně zvolit, jestli budu v Poslanecké sněmovně, nebo zůstanu senátorem,“ řekl.

Na dotaz, zda se nehodlá nějak finančně podílet na nákladech za konání doplňovacích voleb, prohlásil, že situaci nezpůsobil on, nýbrž ti, kdo jej kroužkovali. „Jich se zeptejte na to, jestli zaplatí náklady na dodatečné volby,” prohlásil na adresu svých voličů.

V rozhovoru pro HN pak tvrdil, že výrok pronesl ve stresu uprostřed složité firemní porady a nemyslel jej vážně. Lidé v jeho firmě prý jeho stanovisko chápou.

„Na vrátnici se mi omlouvali, že mě kroužkovali. Chápání lidí je jiné. Říkají mi, že přece volby nejsou jen o tom, aby se z nich vygenerovali poslanci, ale že to je i určitá forma podpory, dávají hlas těm, kterých si váží. Na tom něco je,” uvedl pro deník Hlavatý.

K lavírování Hlavatého se vyjadřují i politici, například šéf ODS Petr Fiala na Twitteru napsal: „Znáte fotbalistu, který neví, co je aut? Nepřestavitelné, že… Máme ale politika, který neví, co jsou volby. To je úplně absurdní.“

 


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.