2 Výroky komunistického radního

„Opice zrozené z neandrtálců.“ Náměstek hejtmana se pustil do Egypťanů

, AKTUALIZOVÁNO

Témata: , ,

Náměstek hejtmana Ústeckého kraje pro dopravu Jaroslav Komínek (KSČM) napsal na svůj facebookový profil komentář, v němž nazývá egyptské občany „opicemi zrozených z neandrtálců“ a „ostudou toho, čemu se říká civilizace“. Reagoval tak na to, že se svými přáteli musel platit přes 100 eur navíc při odletu z letoviska Marsa Alam, kde trávil dovolenou. Podle hejtmana Oldřicha Bubeníčka (KSČM) jde o soukromý výrok.

Status, na který upozornil server Hlidacipes.org, se na Komínkově Facebooku objevil v neděli večer krátce předtím, než z Egypta odletěl zpět do České republiky. „Asi takhle, ty Egyptský opice zrozený z neandrtálců mě asi hooodně dlouho neuvidí. Egypťani jsou ostudy toho, čemu se říká civilizace,“ napsal doslova politik.

Komínek se k příspěvku nejdříve nevyjadřoval, deníku Echo24 nezvedal ani telefon. Později na svůj Ffacebook napsal omluvu. „Své včerejší vyjádření jsem psal v rozhořčení z okamžité situace. Mohl jsem reagovat samozřejmě umírněněji, a proto se za tyto výroky nyní omlouvám,“ napsal Komínek.

Sdílnější nebyl ani hejtman Bubeníček. „Jde o soukromý profil pana náměstka Komínka, s dalšími dotazy se proto obraťte na něj,“ vzkázal Bubeníček serveru Echo24 skrz svou tiskovou mluvčí.

V Egyptě Komínek pobýval od poloviny minulého týdne, ještě v sobotu sdílel fotografie z potápění. Rozhořčil jej incident na letišti v Marse Alam. podle diskuse pod příspěvkem měl s dalšími lidmi zaplatit asi 160 eur, není jasné za co. Nyní už je příspěvek smazaný. Podle dřívějších příspěvků strávil v létě v Egyptě už jednu dovolenou s rodinou. Pobyt v letovisku Hurghada si pochvaloval.

Egypt je oblíbenou destinací českých turistů. Asociace cestovních kanceláří odhaduje, že za celý letošní rok zemi navštíví 260 000 až 280 000 Čechů a že se Egypt zařadí do první pětky nejpopulárnějších destinací pro letecké zájezdy.

Čtěte také: Pražští taxikáři chystají na středu další protest. Podrobnosti tají

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.