1 Případ vraždy švédské novinářky

Policie nalezla hlavu švédské novinářky. Tu zřejmě na své ponorce umučil dánský vynálezce

AKTUALIZOVÁNO

Témata: , ,

Dánská policie nalezla hlavu švédské novinářky Kim Wall, která se ztratila 10. srpna a z jejíhož zabití je podezřelý dánský majitel amatérsky postavené ponorky Peter Madsen.

Podle BBC policisté našli hlavu zabalenou v pytli. Policisté dále potvrdili, že na lebce nebyly fraktury. Části těla potápěči našli v plastovém pytli společně s nožem a těžkými kovovými předměty, díky kterým vše zůstalo potopené v moři.

Policie také podle agentury AFP našla v Madsenově počítači videa zachycující mučení žen. Ten však tvrdí, že k počítači mělo přístup více lidí a že on na něj zmíněná videa určitě nenahrál.

Na zohavené mrtvole švédské novinářky Kim Wallové, která zemřela v srpnu, se našlo 15 bodných ran, řekl dnes v předsoudním slyšení v Kodani žalobce Jakob Buch-Jepsen.

Na začátku září během prvního veřejného jednání Madsen uvedl, že Wallovou v ponorce zabil těžký poklop, který na ni spadl. Dodal, že byl situací otřesený, jednal nelogicky a zvažoval sebevraždu. Pak si vše ale rozmyslel, tělo vhodil do moře a ponorku nechal na moři záměrně ztroskotat. Popírá, že ženu zavraždil, přiznal jen, že s tělem nakládal nevhodně.

Novinářka byla naposledy spatřena 10. srpna, kdy nastoupila do Madsenovy ponorky, o níž psala reportáž. Konstruktér nejprve tvrdil, že Wallová sice v jeho plavidle byla, ale později z něj vystoupila. Ponorka nakonec ztroskotala, Madsen se zachránil a Wallová byla od té doby nezvěstná. Její trup se našel 21. srpna na pobřeží Kodaně.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.