1 Cenzura kvůli Babišovi?

Duo Těžkej Pokondr zmizí z F 1 koncem října. Už mají nabídky odjinud

, NOVÉ

Témata:

Moderátorská dvojice Roman Ondráček a Miloš Pokorný odejdou z Frekvence 1 koncem měsíce. Svůj odchod oznámili poté, co se nedohodli se zastupujícím generálním ředitelem Luborem Zoufalem. Důvodem k ukončení spolupráce byla cenzura při výběru hostů.

Informace o odchodu moderátorů Ondráčka a Pokorného, kteří se proslavili jako zpívající duo Těžkej Pokondr, je známá od úterý. Zveřejnil ji novinář Jaroslav Kmenta a potvrdil ji i Roman Ondráček pro server Echo24. Termín ukončení vysílání oznámili Pokondři do éteru. Podle serveru iDNES.cz je jejich odchod z Frekvence 1 k poslednímu říjnu.

Důvodem odchodu moderátorů byly dlouhodobé spory s vedením, především o cenzuru při výběru hostů ze strany šéfa Miroslava Škody. Spor pak eskaloval kvůli plánovanému pozvání Jaroslava Kmenty. Škoda však cenzuru odmítá a tvrdí, že novináře jako hosta odmítl, protože mohlo jít o skrytou reklamu právě kvůli nové knize. Chtěl se tak vyhnout případným sankcím od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

„Pokondři měli se svými šéfy spory již delší dobu. Vše vygradovalo tento týden, kdy si chtěli pozvat do studia mne, abychom pošprechtili o mé nové knize Boss Babiš. Bossové Frekvence 1 jim to ale zakázali. Prý propagace, a taky politika… takový to blablabla. Pozvěte si Kmentu za měsíc, radili jim prý šéfové,“ napsal Kmenta.

Duo Těžkej Pokondr o svém dalším působení zatím nechce mluvit. Moderátoři ale serveru iDNES.cz prozradili, že už dostali dvě nabídky z jiných rádií a přemýšlí i nad vlastním projektem.

Čtěte také:

Těžkej Pokondr končí na Frekvenci 1. Tvrdí, že kvůli cenzuře hostů

Vychází kniha Boss Babiš. Je to reportáž o temném světě Andreje Babiše, říká autor Kmenta

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.