3 Auta nejen do terénu

Hitparáda nejen do terénu: VW Tiguan Allspace, Škoda Kodiaq a Honda CR-V

NOVÉ

Témata:

Že 99 procent vozů kategorie SUV nenavštíví horší terén než zasněženou horskou cestu, je známá věc. A proto více než na terénní schopnosti sází na efektivní tvary, pohodlí a výbavu.

VW Tiguan Allspace: Velikost rozhoduje

S příchodem prodloužené verze Tiguanu označené Allspace dostává tento model důležitou vzpruhu. Ani ne tak díky příplatkové třetí řadě sedadel, která je v tomto voze stejně určena jen dětem do 160 cm, ale více místa vzadu, vyváženější proporce a celkově reprezentativnější vzhled jsou nezbytnými nástroji na souboj se sesterskou Škodou Kodiaq. Skvělý detail: kamera snímá kabinu vzadu, a tak na displeji vidíte, zda dítka sekají latinu.

Cena od: 688 900 Kč

Náš tip: Paket off-road dodává autu trochu romantiky, navíc upravený přední nárazník vás uchrání před leckterým škrábancem.

Škoda Kodiaq: Nová jednička v prodejních SUV

O tom, které auto se ujímá první pozice mezi SUV v České republice, už není sporu: od ledna do září se u nás prodalo 3952 modelů nové Škody Kodiaq. Kupodivu druhý „teréňák“ je stále Škoda Yeti, kterých se prodalo jen o pouhých 36 kusů méně. Yeti ale končí, na jeho místo nastupuje Karoq (ten už dokonce tři týdny před zahájením prodeje stačil oslovit 499 zájemců) a v budoucnosti se bude souboj o nejžádanější auto odehrávat právě mezi těmito dvěma modely. My se ale věnujeme většímu z nich a také jeho vybraným konkurentům. Důvodů, proč dát přednost právě Škodě, je dost: bytelná konstrukce, nové převodovky, pokročilé asistenční systémy, široká nabídka motorů od 1,4 l do 2,0 l s výkony od 110 do 140 kW, většina s pohonem všech kol a na přání i s povedenými automaty DSG. Novinkou letošního podzimu je ještě toulavější verze Scout s nápadnými doplňky a sportovní Sportline. Adaptivní podvozek, asistent couvání s přívěsem, full LED světlomety, to je jen pár důvodů, proč se s tímto vozem blíže seznámit.

Cena od: 693 900 Kč

Náš tip: Kombinace SUV a sportovního stylu ve verzi Sportline, turbodiesel a automat. Cena od 966 900 Kč.

Honda CR-V: Nejprodávanější na světě

U nás je Honda CR-V spíše exkluzivním zbožím pro znalce, celosvětově ale patří mezi nejžádanější SUV, v současnosti se dokonce chlubí světovým prvenstvím. Kromě atraktivních tvarů, které po nedávném faceliftu stačilo jen lehce oprášit, boduje praktickým a prostorným interiérem a jízdními vlastnostmi jako u osobního kombi. Kdo se rád sveze, nemusí mít z SUV kopřivku, jen vybrat tu správnou z celkem 26 variant.

Cena od: 596 900 Kč

Náš tip: Diesel je odteď už jen šestnáctistovka (120 a 160 k), benzin si zachoval objem 2,0 l a jeho 155 koí stojí za zvážení.

Čtěte také: Speciál: Auta ze segmentu SUV a 4x4


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.