3 "Odvahu a dodržet slovo"

Pohřeb Petera Vajdy, zakladatele SME, bude v pondělí ve Strašnicích

NOVÉ

Témata: ,

Peter Vajda, slovenský podnikatel, který se v devadesátých letech postavil mečiarismu a zasloužil se o demokracii a svobodnou žurnalistiku na Slovensku, bude mít pohřeb v pondělí 23. října od 14:00 ve Strašnickém krematoriu v Praze.

Vajda zemřel v noci ze soboty na neděli o minulém víkendu ve věku 70 let. Tento významný slovenský podnikatel, zakladatel a spolumajitel deníku SME, byl charismatickým, úctyhodným, kultivovaným a laskavým člověkem, který výrazně přispěl k udržení demokracie na Slovensku. 

Peter Vajda v roce 1991 založil s partnery Prvú slovenskú investičnú spoločnosť, která byla nejúspěšnější společností v rámci kupónové privatizace. Po útoku Mečiarovy vlády na tuto společnost přesunul některé své aktivity do České republiky a přestěhoval se s rodinou do Prahy, kde založil v roce 1995 firmu Proxy Finance. Podnikal v oblasti financí, médií, nemovitostí a restrukturalizací podniků. 

Peter Vajda patřil mezi nejvýznamnější slovenské podnikatele porevolučního období. Prosazoval rovnost příležitostí pro všechny, vystupoval proti protekcionismu a zvýhodňování úzkých skupin v podnikání.

Více čtěte zde: Zemřel spoluzakladatel a spolumajitel deníku SME Peter Vajda


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.