1 ODS v Praze

Václav Klaus mladší chce do vedení pražské ODS

, NOVÉ

Témata: , ,

Václav Klaus mladší zahájil plánovaný postup stranickými strukturami. Hodlá kandidovat na prvního místopředsedu pražské organizace ODS. Klaus to potvrdil serveru idnes.cz.

Pozice prvního místopředsedy se uvolnila díky tomu, že pražský předseda ODS Filip Humplík oznámil, že nehodlá svoji funkci obhajovat. Na své místo doporučil svého prvního místopředsedu Tomáše Portlíka. Jeho funkci chce tak zaujmout Klaus.

„Rozhodl jsem se kandidovat na prvního místopředsedu pražského regionu, protože chci promítnout obrovskou důvěru, kterou mi dali občané ve volbách, do fungování uvnitř strany,“ řekl Václav Klaus mladší pro idnes.cz.

Narážel tak i na svou velkou popularitu u voličů. V parlamentních volbách získal druhý největší počet preferenčních hlasů v republice, předstihl ho pouze předseda hnutí ANO Andrej Babiš.

Pokud Klaus uspěje, je možné, že využije svou novou pozici k tomu, aby se dostal do celostátního vedení. Klaus tuto možnost nepotvrdil, ani nevyvrátil.

„Protože jsem zastáncem postupu odspodu, od řadových členů, chci nejdřív představit svoji vizi v rámci regionu, který je můj domácí a ve kterém jsem u voličů obstál,“ sdělil Klaus.

Čtěte také: Zadání pro robota: Za Babiše může Klaus

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.