1 Zasedání pražského zastupitelstva

Ceny bydlení se v Praze projednávat nebudou. Opozice návrh neprotlačila

, NOVÉ

Témata: , ,

Zastupitelé koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN) odmítli na mimořádném jednání zastupitelstva opozicí navrhovaný program. Ta chtěla otevřít problematiku rostoucích cen bydlení v Praze. Jednání bylo následně ukončeno. Mimořádné zastupitelstvo iniciovaly kluby TOP 09, ODS a Nezávislých již před volbami.

Podle Tomáše Hudečka (bezp., dříve TOP 09) se v Praze málo investuje do obnovy bytového fondu, což způsobuje růst cen, a rozsáhlá výstavba domů ve středních Čechách a na okraji hlavního města způsobuje přehlcení silnic v Praze. Piráti chtěli na jednání řešit vlastnickou politiku Prahy nebo stavbu metra D. Mezi body programu se objevilo téma nákladů na festival Japan Week, na který v květnu pražští zastupitelé poskytli dotaci ve výši pěti milionů korun pořadatelské firmě, v níž je jednatelem Tomio Okmara (SPD).

Ke schválení jednotlivých bodů potřebovala opozice získat podporu absolutní většiny z 65 zastupitelů. Nikdo z přítomných politiků vládnoucí koalice však jejich návrhy nepodpořil.

Primátorka Adriana Krnáčová (ANO) schůzi svolala již dvakrát, v prvním případě se však nedostavil dostatek koaličních zastupitelů a v druhém bylo svolání prohlášeno za zmatečné. Původně se mělo jednat o zakázce na projekt městského okruhu, kterou však už zastupitelé schválili na poslední řádné schůzi. Jednání zastupitelů je podle jednacího řádu ukončeno či odloženo nejen v případě nepřítomnosti nadpoloviční většiny, ale i když členové zastupitelstva neschválí program jednání. To se stalo i na mimořádném jednání na konci září.

Čtěte také: Paroubek se do ČSSD zatím nevrátí, rozhodla Praha 5

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.