1 Zasedání pražského zastupitelstva

Ceny bydlení se v Praze projednávat nebudou. Opozice návrh neprotlačila

, NOVÉ

Témata: , ,

Zastupitelé koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN) odmítli na mimořádném jednání zastupitelstva opozicí navrhovaný program. Ta chtěla otevřít problematiku rostoucích cen bydlení v Praze. Jednání bylo následně ukončeno. Mimořádné zastupitelstvo iniciovaly kluby TOP 09, ODS a Nezávislých již před volbami.

Podle Tomáše Hudečka (bezp., dříve TOP 09) se v Praze málo investuje do obnovy bytového fondu, což způsobuje růst cen, a rozsáhlá výstavba domů ve středních Čechách a na okraji hlavního města způsobuje přehlcení silnic v Praze. Piráti chtěli na jednání řešit vlastnickou politiku Prahy nebo stavbu metra D. Mezi body programu se objevilo téma nákladů na festival Japan Week, na který v květnu pražští zastupitelé poskytli dotaci ve výši pěti milionů korun pořadatelské firmě, v níž je jednatelem Tomio Okmara (SPD).

Ke schválení jednotlivých bodů potřebovala opozice získat podporu absolutní většiny z 65 zastupitelů. Nikdo z přítomných politiků vládnoucí koalice však jejich návrhy nepodpořil.

Primátorka Adriana Krnáčová (ANO) schůzi svolala již dvakrát, v prvním případě se však nedostavil dostatek koaličních zastupitelů a v druhém bylo svolání prohlášeno za zmatečné. Původně se mělo jednat o zakázce na projekt městského okruhu, kterou však už zastupitelé schválili na poslední řádné schůzi. Jednání zastupitelů je podle jednacího řádu ukončeno či odloženo nejen v případě nepřítomnosti nadpoloviční většiny, ale i když členové zastupitelstva neschválí program jednání. To se stalo i na mimořádném jednání na konci září.

Čtěte také: Paroubek se do ČSSD zatím nevrátí, rozhodla Praha 5

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.