1 násilí v lesotho

Manželka nového premiéra zavražděna dva dny před inaugurací

, NOVÉ

Témata: , ,

Manželku nově zvoleného premiéra státu Lesotho Toma Thabaneho dva dny před jeho inaugurací zastřelil neznámý ozbrojenec. Přítelkyně Thabaneho manželky, kterou útočník postřelil, byla převezena do nemocnice. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Incident vyvolává obavy z eskalace politického násilí v tomto hornatém jihoafrickém království.

Útok se podle místního policejního mluvčího Clifforda Molefeho stal ve středu ve městě Masana, nedaleko od metropole Maseru. Motiv ozbrojence, který zaútočil na manželku premiéra Lipolelu Thabaneovou a její přítelkyni, zatím není znám. Manželka zraněním podlehla na místě, premiér nad její smrtí vyjádřil podle médií hluboký smutek.

V Lesothu, v němž od pokusu o převrat v roce 2014 panuje politické napětí, se minulý týden konaly volby. Někdejší premiér Pakalitha Mosisili v březnu neprošel hlasováním o důvěře. Šlo o třetí volby za posledních pět let.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Thabaneho strana ve volbách získala 48 parlamentních křesel, zatímco strana někdejšího premiéra jen 30.

Nově zvolený premiér Thabane a jeho manželka od roku 2012 žili odděleně, od té doby byli zároveň v rozvodovém řízení. Žádost o rozvod podala Thabaneová.

Čtěte také: Syn Kaddáfího byl po šesti letech propuštěn na svobodu

Z nového čísla Nakonec zvýší daně. Babišovi došly zdroje, přesto občanům dál slibuje miliardy

Echo týdne: Trump, Petříček a sníh ● Komentář: Vysoké mzdy zastavily průmysl ● Svět: Pekelný festival v Karibiku ● Recenze: Z časů, kdy to měli rádi horké

Rozpadají se nám těla i duše Neumíme lidi vracet do života, říká Pavel Kolář
Zelená školačka Kdo podnítil mezinárodní hnutí záškoláků?
,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.