3 VLOUPÁNÍ HO HERCOVY VILY

Zloděj postřelený Kňažkem hovořil česky. Má prostřelené stehno

, , AKTUALIZOVÁNO

Témata: , , ,

Zloděj, který skončil s průstřelem stehna poté, co se pokusil vyloupit vilu slovenského herce Milana Kňažka, mluvil česky. Bez dalších podrobností to uvedla slovenská televize Joj. Podle serveru Pluska.sk se jedná o 49letého muže jménem Pavel. Kňažko zloděje postřelil legálně drženou zbraní, očekává se, že kvůli tomu nebude mít problémy.

Slovenská policie zatím odmítla potvrdit, že by postřelený lupič hovořil česky. „Bližší informace poskytneme, až to umožní procesní situace,“ řekla policejní mluvčí Lucia Mihalíková.

Podle serveru Pravda.sk se postřelenému muži podařil oz Kňažkova domu uprchnout. Vzhledem k poranění nohy ho však policisté dopadli hned na zahradě Kňažkovy vily. Server rovněž uvedl, že policisté u zraněného muže našli zlato a peníze, které předtím odcizil Kňažkovi. Objevily se spekulace, že zloděj šel ke Kňažkovi „na jistotu“.

Zloděj se do Kňažkovy vily vloupal v noci z úterý na středu. „Je pravda, že tam byl lupič. Až budu mít po výpovědi, budu moci říct více,“ citoval Kňažka portál Pluska.sk.

Portál Aktuality.sk s odvoláním na vyjádření záchranářů napsal, že postřelený muž utrpěl lehčí zranění nohy a že po ošetření byl převezen do nemocnice. Televize Markíza uvedla, že muž skončil s průstřelem stehna.

Podle informací ve slovenských médiích by Kňažko kvůli postřelení zloděje neměl mít problémy. Slovenský zákon totiž umožňuje lidem v jejich obydlí použít zbraň, pokud jiná osoba do obydlí neoprávněně vnikne nebo v něm setrvá.

Kňažko zahrál řadu postav v divadle i ve filmu. Během takzvané sametové revoluce se stal jedním z hlavních organizátorů a řečníků na protikomunistických demonstracích na Slovensku. Později působil také v politice. V roce 2014 se herec v přímých volbách neúspěšně pokoušel o zvolení slovenským prezidentem a později i primátorem Bratislavy.

Čtěte také: Milan Kňažko ve své vile v Bratislavě postřelil lupiče

, ,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.